CeBit 2011: Asus - jeszcze raz 4 tablety i rozrywka gestami Wave Xtion

CeBit 2011: Asus - jeszcze raz 4 tablety i rozrywka gestami Wave Xtion

01.03.2011 10:04, aktual.: 01.03.2011 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznych targów CeBIT, pod hasłem "Żyj i pracuj w chmurze" firma ASUS zaprezentowała między innymi znane już cztery modele tabletów, najnowszą technologię wykrywania ruchu WAVI Xtion i nowe notebooki z serii K.

Wśród tabletów znajdziemy 12-calowy Eee Slate EP121, 7-calowy Eee Pad MeMO, Eee Pad Slider z wysuwaną klawiaturą oraz Eee Pad Transformer z możliwością podłączenia pełnowymiarowej klawiatury, która służy też jako dodatkowy akumulator. Modele te można było już oglądać na targach CES 2011 w Las Vegas oraz na Mobile World Congress w Barcelonie. Więcej o nich przeczytasz w tym materiale: **http://tech.wp.pl/cztery-nowe-tablety-od-asusa-6034833000297601a

Obraz
© (fot. Asus)

Ciekawostką jest natomiast system WAVI Xtion, który umożliwia rozrywkę na ekranie telewizora za pomocą gestów. WAVI Xtion to połączenie opracowanej przez PrimeSense technologii wykrywania ruchu i intuicyjnego interfejsu użytkownika ASUS Xtion Portal. Połączenie z komputerem i telewizorem odbywa się za pomocą bezprzewodowego standardu HDMI (technologia WHDI), który zapewnia płynny transfer wysokiej jakości filmów, gier i zdjęć z częstotliwością 5GHz w zasięgu do 2. metrów.

Obraz
© Nie macie wrażenia, że WAVI Xtion jest łudząco podobny do Microsft Kinect? (fot. Asus)

Na targach CeBit pokazano także nowe notebooki z serii K wyposażone w procesory drugiej generacji Intel Core oraz karty graficzne NVIDIA GeForce. Komputery wyposażone są w wyświetlacze o przekątnych 14”, 15,6”, 17,3” i 18,4” oraz dostępne w różnych kolorach. Ich obudowy to pokrywy aluminiowe z naniesionymi teksturami. Seria K, to również jednostki wyposażone w procesory AMD Brazos. Wszystkie notebooki w serii K będą wyposażone w technologię ASUS IceCool, dzięki której oparcia na nadgarstki są zawsze chłodne, zapewniając komfort podczas długiej pracy przy komputerze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)