CBS i Disney rozważają współpracę z Apple'em

CBS i Disney rozważają współpracę z Apple'em

28.12.2009 16:36, aktual.: 28.12.2009 16:51

Amerykański koncern medialny CBS oraz Disney zastanawiają się nad podjęciem współpracy z koncernem Apple w zakresie nadawania programów telewizyjnych przez Internet. Informuje o tym dziennik "The Wall Street Journal", powołując się na wtajemniczone osoby

W ramach rozważanego modelu dystrybucyjnego użytkownicy opłacaliby miesięczny abonament, otrzymując w zamian dostęp do określonych kanałów TV. Podobno Apple jest w trakcie negocjacji w sprawie warunków licencyjnych, a odpowiednią usługę zamierza uruchomić w przyszłym roku. Dziennikarze gazety na razie nie wiedzą, czy koncernowi udało się już porozumieć z nadawcami. Tymczasem firmy Viacom, Time Warner i Discovery Communications wyraziły sceptycyzm wobec tych doniesień.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Apple chce ponoć rozszerzyć ofertę usługi iTunes Store, w której obecnie znajdziemy muzykę, pojedyncze filmy i aplikacje. Jeśli korporacja zdoła przyciągnąć do siebie odpowiednio dużą liczbę telewidzów, stanie się konkurencją dla dostawców telewizji kablowej, satelitarnej i firm telekomunikacyjnych, które obecnie sprzedają w USA pakiety programowe – pisze gazeta. Oznaczałoby to również więcej treści dla oczekiwanego przez ekspertów na koniec marca przyszłego roku tabletu Apple'a. Za takim scenariuszem przemawiałoby między innymi niedawne przejęcie przez koncern internetowej usługi muzycznej Lala.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)