Canon EOS 6D - nowa, pełnoklatkowa lustrzanka

Canon EOS 6D - nowa, pełnoklatkowa lustrzanka

Canon EOS 6D - nowa, pełnoklatkowa lustrzanka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.09.2012 11:56, aktualizacja: 23.05.2016 14:02

Canon podczas rozpoczynających się 18 września targów Photokina pokaże najnowszy aparat z rodziny EOS przeznaczony dla zaawansowanych odbiorców - Canon EOS 6D. Jest to cyfrowa lustrzanka wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS - rozmiarem i wagą zbliżona do aparatu EOS 60D.

*Canon podczas rozpoczynających się 18 września targów Photokina pokaże najnowszy aparat z rodziny EOS przeznaczony dla zaawansowanych odbiorców - Canon EOS 6D. Jest to cyfrowa lustrzanka wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS - rozmiarem i wagą zbliżona do aparatu EOS 60D. *

EOS 6D łączy w sobie możliwości fotografowania pełnoklatkowego i dobre osiągi w słabym świetle razem z lekkim i solidnym korpusem. To także pierwszy w historii model EOS z wbudowanym modułem Wi-Fi i GPS, umożliwiający wykonywanie zdjęć, a następnie oznaczanie ich informacją o lokalizacji, a także bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do komputera, „chmury”, czy telefonu.

Canon dla modelu EOS 6. zaprojektował nową 20,2-megapikselową, pełnoklatkową matrycę CMOS. Taka rozdzielczość pozwala na tworzenie wydruków wielkości plakatu lub kadrowanie bez utraty jakości. Natywny zakres ISO wynosi od 100 do 25,600 (z rozszerzeniem 50-102,400).

W aparacie zastosowano także nowy 11-punktowy system AF, w którym polepszono skuteczność w słabym świetle. Jak twierdzi Canon, jest to najlepszy AF spośród wszystkich systemów AF stworzonych przez firmę do tej pory. Układ pracuje od -3EV, co jest odpowiednikiem światła księżyca.

Zastosowanie matrycy pełnoklatkowej to lepsza kontrola nad głębią ostrości przy zdjęciach portretowych, pozwalająca fotografom łatwo wyróżnić obiekty na atrakcyjnie rozmytym tle. Sama matryca wspomagana jest pracą procesora DIGIC 5+, który oferuje wiele automatycznych trybów i funkcji kreatywnych.

Canon EOS 6. jest także wyposażony w wiele praktycznych funkcji jak np. tryb HDR, który umożliwia uchwycenie szczegółów zarówno w światłach, jak i w cieniach w bardzo kontrastowych scenach. Funkcja wielokrotnej ekspozycji pozwala na połączenie do dziewięciu ujęć w jeden obraz. To także nowy tryb fotografowania cichego, który tłumi dźwięk migawki i lustra, umożliwiając dyskretną pracę.

Wi-Fi i zdalne sterowanie
EOS 6. to pierwszy aparat z serii EOS z wbudowaną łącznością Wi-Fi. Pozwala on na dzielenie się swoją pracą natychmiast po wykonaniu zdjęć. Obrazy można bezprzewodowo przesyłać na zewnętrzne nośniki pamięci, zamieszczać w takich serwisach, jak Facebook i YouTube lub bezprzewodowo drukować na drukarkach wyposażonych w Wi-Fi. Dodatkowo, filmy i obrazy mogą być oglądane na telewizorach, które obsługują standard DLNA. Bezprzewodowe połączenie ze smartfonem pozwala na zdalne sterowanie aparatem, zmianę ustawień, wyzwolenie migawki i przeglądanie zdjęć. Wbudowany modułu GPS oznacza natomiast zdjęcia danymi o położeniu geograficznym.

Mierzący 144,5 x 110,5 x 71,2mm i ważący 770g, EOS 6. jest najbardziej kompaktową pełnoklatkową cyfrową lustrzanką z serii EOS. Aparat jest Odporny na kurz i deszcz, a częściowo magnezowy korpus powinien zapewnić dobrą ochronę.

EOS 6D - kluczowe cechy
• Pełnoklatkowa matryca, 20,2MP
• Maks. czułość ISO do 25,600 (z rozszerzeniem do ISO 102,400)
• 11-punktowy AF z czułością od -3EV
• Wbudowany GPS
• Wbudowane Wi-Fi
• Nagrywanie filmów Full HD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)