Canalys: największy rynek smartfonów jest w Chinach

Canalys: największy rynek smartfonów jest w Chinach

Canalys: największy rynek smartfonów jest w Chinach
Źródło zdjęć: © Renato Ganoza / flickr.com / CC
07.08.2012 08:20, aktualizacja: 07.08.2012 10:58

Największym rynkiem smartfonów na świecie są Chiny, które w 2Q2012 zagarnęły dla siebie ponad 25% udział - informuje Canalys. Udało się to osiągnąć dzięki lokalnym producentom.

W 2Q2012 na rynek trafiło 158,3 mln smartfonów - wynika z szacunków Canalys. 27% z nich, czyli ponad 42 mln, trafiło do Chin, dając tamtejszemu rynkowi pierwsze miejsce w zestawieniu. Na drugim znalazły się USA z udziałem na poziomie 16%.

Taki wynik w Chinach możliwy był dzięki lokalnym producentom, takim jak ZTE (miejsce drugie), Lenovo (trzecie) oraz Huawei (czwarte). W ciągu roku ich sprzedaż wzrosła o, odpowiednio, 171%, 2665% oraz 252%. Wszyscy chińscy producenci sprzedali w tym czasie 25,6 mln smartfonów.

Według Canalys, przyczyn tak dużego udziału lokalnych producentów jest kilka. Ich działania charakteryzują się szybkością reakcji na zmiany na tamtejszym rynku oraz zrozumieniem potrzeb jego konsumentów. Poza tym w ciągu roku włożyli oni dużo wysiłku jeśli chodzi o promocję oraz rozpoznawalność swoich marek. Nie bez znaczenia mają być również umowy z operatorami, które pomagają im sprzedawać swoje produkty.

W kolejce czekają również inni loklani producenci smartfonów, tacy jak Oppo, K-Touch czy Gionee. Obecnie sprzedają oni swoje produkty głównie na wolnym rynku, jednak już teraz rozglądają się oni za podobną strategią, która przyniosła popularność ich większym rywalom.

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o system operacyjny pozostaje Android, który w 2Q201. znalazł się na 81% wszystkich smartfonów sprzedanych w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)