Cacko na stulecie Marynarki Wojennej. Jest tylko 100 sztuk

Cacko na stulecie Marynarki Wojennej. Jest tylko 100 sztuk
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

31.12.2018 14:30, aktual.: 02.01.2019 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wcześniej tworzyli zegarki z okazji rocznic US Airforce, US Navy, Navy Seals, teraz przyszedł czas na polską Marynarkę Wojenną. Polski model nie każdy kupi - kosztuje dużo, a nakład jest limitowany.

Projekt to efekt współpracy Stowarzyszenia Komandor i marki Ball Watch. W ten sposób obchodzona jest setna rocznica powstania polskiej Marynarki Wojennej.

Obraz
© Materiały prasowe

Limitowane zegarki pochodzą z linii Engineer III. Zegarek jest wodoodporny (wodoodporność wynosi 100 metrów) i odporny na uderzenia (5.000Gs). Kopertę o średnicy 46mm wykonano ze stali szlachetnej. Dedykowany dekiel zegarka został wypalony kwasem.

Obraz
© Materiały prasowe

"Podstawę dekla stanowi tarcza kompasu, wskazująca główne kierunki świata, na jej wewnętrznym obrysie umieszczono napis 'Marynarka Wojenna Rzeczypospolitej Polskiej'. Wewnątrz tarczy kompasu umieszczono widok siatki południków i równoleżników opasujących całą kulę ziemską. W swojej dotychczasowej historii Polska Marynarka Wojenna wykonywała zadania na większości z mórz i na wszystkich oceanach znajdujących się na kuli ziemskiej. W centralnej części umieszczono krzyż kawalerski Proporca Marynarki Wojennej ze wzniesionym do góry ramieniem kaperskim" - opisuje producent.

Obraz
© Materiały prasowe

Zegarek może być więc ciekawym uzupełnieniem innego rocznicowego i bardzo limitowanego gadżetu - pistoletu Vis, powstałego z okazji uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Podobnie jak broń, tak i zegarek nie należy do tanich upominków. Sprzęt wyceniono na 9,5 tys. zł. Jeżeli cena nie jest przeszkodą, to zegarek możecie kupić w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)