Był królem internetu, jest królem kryptowalut. Korwin-Mikke znalazł nowych fanów

Był królem internetu, jest królem kryptowalut. Korwin-Mikke znalazł nowych fanów

Był królem internetu, jest królem kryptowalut. Korwin-Mikke znalazł nowych fanów
Źródło zdjęć: © East News | Jan Bielecki
Adam Bednarek
26.07.2018 14:52

Z badania na temat polskich posiadaczy bitcoinów dowiadujemy się, kto jest ulubioną postacią dla osób zainteresowanych kryptowalutami. Lista ulubieńców może zaskakiwać.

Typowy polski posiadacz bitcoina ma nie więcej niż 24 lata i jest mężczyzną - wynika z raportu firm Luno i Metricso. Im ktoś starszy, tym mniej kryptowaluty go interesują. Bitcoin to godny uwagi temat tylko dla co ósmego badanego powyżej 45 roku życia.

Co ciekawe, "statystyczny posiadacz bitcoina" to sympatyk Janusza Korwin-Mikkego. A przynajmniej jest to polityk, który jest najczęściej obserwowany przez zainteresowanych tematyką kryptowalut.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Filip Chajzer, Martyna Wojciechowska, Paweł Kukiz oraz... Magda Gessler. Cóż, dla popularnej restauratorki może to być ważny sygnał - być może w swoich restauracjach powinna wprowadzić płatność bitcoinem.

Bitcoinowcy kilkukrotnie częściej niż przeciętny polski internauta śledzą na Facebooku eksperta do spraw geopolityki i strategii Jacka Bartosiaka oraz działaczy, głównie związanych z prawą stroną polityczną. Na liście faworytów znaleźli się Jacek Wilk (KNP/Wolność), Artur E. Dziambor (Wolność), Jakub Kulesza (Unia Polityki Realnej) oraz Michał Marusik (KNP) - wynika z raportu.

I zresztą politycy ten fakt wykorzystują. Wilk: "Kryptowaluty mogą zrealizować to, o czym wolnościowcy mówią od dawna". Korwin-Mikke: "Istotne jest, żeby władza się odwaliła" - z artykułu serwisu nczas.com wynika, że politycy mówią to, co zapewne zwolennicy kryptowalut chcą usłyszeć.

Zaskoczeniem może być więc fakt, że wśród najpopularniejszych tytułów i mediów znajdziemy nie tylko branżowy "Parkiet", ale też stronę gospodarczą wyborcza.pl. Z kolei wśród kanałów telewizyjnych - TVN24. Trochę kłóci się to z obrazem typowego sympatyka Korwin-Mikkego i partii wolnościowych. Ale w zestawieniu znajdziemy jeszcze "Najwyższy Czas!", więc chociaż pod tym względem wszystko się zgadza - to w końcu pismo kojarzone głównie z Januszem Korwin-Mikke.

Jak wynika z analizy Luno i Metrisco, posiadacze walut wirtualnych często są zapalonymi graczami, którzy śledzą w internecie treści udostępniane przez profesjonalnych gamerów i streamerów. Najczęściej jako ulubionych influencerów wymieniano Piotra "Izaka" Skowyrskiego oraz Jarosława "Pashę" Jarząbkowskiego. Dużą popularnością cieszy się także Krzysztof Gonciarz.

- Jak wskazują wyniki badania "Co Polacy sądzą o kryptowalutach", które przeprowadziliśmy w czerwcu we współpracy z SW Research, dla 60 proc. respondentów media społecznościowe są pierwszym miejscem, w którym poszukują informacji o kryptowalutach. Uznaliśmy więc, że Facebook jest bardzo dobrym źródłem wiedzy dotyczącej zachowań i preferencji naszych klientów. Chcieliśmy sprawdzić, czym zajmują się Polacy, gdy nie śledzą kursu Bitcoina – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno, firmie inicjującej badanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)