WP

Burze nad Polską. Alert RCB wysyła ostrzeżenia

Alert RCB ostrzega przed przechodzącym nad Polską frontem burzowym. Każdy, kto znajduje się na obszarze zagrożonym burzą, może otrzymać wiadomość z komunikatem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alert RCB ostrzega przed burzami
Alert RCB ostrzega przed burzami (Materiały prasowe, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
WP

"Uwaga! Po południu i w nocy (13.06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu" - brzmi treść komunikatu, który Alert RCB wysyła do Polaków.

WP.PL
Podziel się

Alert RCB to wiadomości, które dostają Polacy znajdujący się w regionie, w którym dzieje się coś, co może zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Mowa tu o takich przypadkach jak burze czy silne wiatry. Alarmy powstają na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb - np. policji, straży pożarnej - urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich.

WP

*Zobacz też: Jedyny w Polsce reaktor jądrowy. Byliśmy w środku *

Co to jest alert RCB?

Żeby otrzymywać powiadomienia w ramach alertu RCB, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy znajdować się w lokalizacji, na której może występować potencjalne zagrożenie. Nie ma również znaczenia to, z usług którego operatora korzystamy. Wszyscy działający w Polsce operatorzy mają obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze.

WP

ie każda burza czy pogodowa anomalia skutkować będzie otrzymaniem wiadomości SMS. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznacza, że informacje o stopniu zagrożenia wynikają z prognoz przygotowywanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przypominamy, że przebieg frontu burzowego można śledzić w internecie na wielu stronach.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP