ycipk-plxtz2

Burze nad Polską. Alert RCB wysyła ostrzeżenia

Alert RCB ostrzega przed przechodzącym nad Polską frontem burzowym. Każdy, kto znajduje się na obszarze zagrożonym burzą, może otrzymać wiadomość z komunikatem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alert RCB ostrzega przed burzami
Alert RCB ostrzega przed burzami (Materiały prasowe, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
ycipk-plxtz2

"Uwaga! Po południu i w nocy (13.06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu" - brzmi treść komunikatu, który Alert RCB wysyła do Polaków.

WP.PL
Podziel się

Alert RCB to wiadomości, które dostają Polacy znajdujący się w regionie, w którym dzieje się coś, co może zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Mowa tu o takich przypadkach jak burze czy silne wiatry. Alarmy powstają na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb - np. policji, straży pożarnej - urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich.

ycipk-plxtz2

*Zobacz też: Jedyny w Polsce reaktor jądrowy. Byliśmy w środku *

Co to jest alert RCB?

Żeby otrzymywać powiadomienia w ramach alertu RCB, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy znajdować się w lokalizacji, na której może występować potencjalne zagrożenie. Nie ma również znaczenia to, z usług którego operatora korzystamy. Wszyscy działający w Polsce operatorzy mają obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze.

ycipk-plxtz2

ie każda burza czy pogodowa anomalia skutkować będzie otrzymaniem wiadomości SMS. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznacza, że informacje o stopniu zagrożenia wynikają z prognoz przygotowywanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przypominamy, że przebieg frontu burzowego można śledzić w internecie na wielu stronach.

Polub WP Tech
ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-plxtz2