Trwa ładowanie...
dqot8cw

Brałeś pożyczkę od tej internetowej firmy? Twoje dane mogły wyciec

Kolejna duża firma jest ofiarą cyberprzestępców. A dane wielu jej klientów, w tym polskich, mogły trafić w niepowołane ręce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brałeś pożyczkę od tej internetowej firmy? Twoje dane mogły wyciec
(wonga.com)
dqot8cw

"Z naszych dotychczasowych analiz wynika, że nieautoryzowany dostęp mógł potencjalnie dotyczyć danych około 22 tysięcy naszych klientów" - wyjaśnia w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciel polskiego oddziału Wonga. To właśnie ta firma, zajmująca się udzielaniem pożyczek przez internet, została zaatakowana przez hakerów.

Ofiarami ataku są klienci z Polski i Wielkiej Brytanii. To Brytyjczycy ucierpieli najbardziej, bo mowa o wykradzionych danych nawet 245 tysięcy użytkowników.

Cyberprzestępcy mogli wejść w posiadanie takich danych jak imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, ostatnie 4 cyfry numeru karty płatniczej, numer rachunku bankowego, a także PESEL i numeru dowodu osobistego - informuje niebezpiecznik.pl.

dqot8cw

"W ubiegłym tygodniu doszło do nieautoryzowanego dostępu do serwerów Wonga w Wielkiej Brytanii. Nielegalne wejście zostało wykryte i zablokowane. Natychmiast zostały wzmocnione zabezpieczenia naszych systemów tak, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp do nich. (...) Zgłosiliśmy do prokuratury informację o popełnieniu przestępstwa. Będziemy na bieżąco współpracować z organami ścigania w celu wyjaśnienia jego okoliczności. Poinformowaliśmy naszych klientów o tej sytuacji i będziemy przekazywać zainteresowanym osobom kolejne istotne dla nich informacje. Nasze call center na bieżąco odpowiada na pytania klientów" - pisze polski przedstawiciel Wonga.com.

Obawiasz się, że twoje dane mogły wyciec? Uważaj na internetowych oszustów - mogą znać twój adres mailowy i numer telefonu, więc niewykluczone, że spróbują to wykorzystać. Uważnie sprawdzaj, od kogo otrzymujesz wiadomości. Nie klikaj w linki, które wysyłane są z podejrzanych, nieznanych ci kont. Nie odpisuj również na nietypowe SMS-y, na przykład o aktywacji płatnej usługi. Jeśli twój numer wyciekł, może być użyty do przesyłania ci SMS-ów premium.

dqot8cw

Podziel się opinią

Share

dqot8cw

dqot8cw
Więcej tematów