Bose Videowave II: telewizor, kino domowe i system Hi-Fi w jednym

Bose Videowave II: telewizor, kino domowe i system Hi‑Fi w jednym

Bose Videowave II: telewizor, kino domowe i system Hi-Fi w jednym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.07.2012 15:11, aktualizacja: 13.07.2012 09:35

Bose wprowadza na rynek system VideoWave II, czyli nową generację systemu rozrywki domowej, łączącego telewizor HD, dźwięk kina domowego i system audio w jednym rozwiązaniu. Produkty z serii VideoWave II oferują większą elastyczność niż poprzednie modele, umożliwiają bowiem klientom wybór między ekranami o przekątnej 55 i 46 cali. Wśród nowości warto wymienić też ekran z podświetleniem LED, a także atrakcyjne wzornictwo i pilota Bose ClickPad

Pełne HD
Nowy ekran 1080. z podświetleniem LED został otoczony aluminiową ramką. Telewizor łączy się z konsolą multimedialną tylko jednym kablem, a sama konsola pozwala właścicielowi do sześciu różnych urządzeń, takich jak Apple TV, odtwarzacz Blu-Ray, dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej, konsolę do gier i inne.

Pilot Bose ClickPad sprawia, że kontrola wszystkich tych urządzeń jest bardzo prosta. Za pomocą kilku przycisków i interfejsu wyświetlanego na ekranie, pilot Bose zastępuje wszystkie kontrolery innych urządzeń. Kontroler Bose korzysta z technologii RF (radiowej), nie trzeba go więc kierować w stronę określonego urządzenia, jak w przypadku pilotów na podczerwień (IR) - poszczególne urządzenia można schować, a jednocześnie zachować nad nimi pełną kontrolę. Dzięki dotykowym elementom kontrolera wydawanie poleceń staje się bardziej intuicyjne i wygodniejsze.

Dźwięk kina domowego z niewidocznych głośników bez żadnych kabli Rozwiązanie Bose VideoWave eliminuje konieczność instalacji wielu głośników i prowadzenia przewodów po całym wnętrzu, bez obniżania przy tym jakości dźwięku. Z ekranem zintegrowany jest bowiem system kina domowego wyposażony w 1. głośników. To innowacyjne rozwiązanie firmy Bose zapewnia realistyczny i mocny dźwięk kina domowego bez oddzielnych głośników, modułów basowych ani kabli do ich podłączania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

System Bose jest w stanie wygenerować dobry dźwięk dzięki ukrytemu w jego wnętrzu zestawowi sześciu głośników basowych, które dostosowano do tunelu akustycznego WAVEGUIDE. Umożliwiają one odtwarzanie bardzo niskich tonów bez słyszalnych zniekształceń, nawet przy maksymalnej głośności.

Technologia kalibracji dźwięku Bose ADAPTiQ sprawia natomiast, że nowy system VideoWave można zainstalować niemal w każdym pomieszczeniu. Rozwiązanie automatycznie dostosowuje dźwięk do kształtu, wymiarów, a nawet umeblowania różnych pomieszczeń.

Nowy system VideoWave wyposażono w stację dokującą dla urządzeń z serii iPod i iPhone. Według zapewnień Bose, niewidoczne, wbudowane głośniki odtwarzają ścieżkę instrumentalną i wokalną równie precyzyjnie i wyraźnie, jak wielokomponentowe systemy audio.
Wykonawcy, tytuły i listy odtwarzania są wyświetlane na ekranie i dostępne za pomocą pilota ClickPad. Funkcja wyłączania obrazu pozwala w razie potrzeby wygasić ekran.

Sugerowana cena detaliczna systemu Bose VideoWave II wynosi 22 999 PLN za model 46-calowy oraz 26 999 PLN za model z ekranem o przekątnej 55".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)