Bomba domowej roboty znaleziona w niemieckim pociągu. Eksperci badają podejrzany ładunek

Bomba domowej roboty znaleziona w niemieckim pociągu
Bomba domowej roboty znaleziona w niemieckim pociągu
Źródło zdjęć: © YouTube

03.10.2020 19:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bomba domowej roboty, która mogła spowodować poważne obrażenia, została znaleziona w nocy z piątku na sobotę w niemieckim pociągu regionalnym koło Kolonii. Nie jest jasne, czy podejrzany ładunek miał związek z zamachem terrorystycznym czy z próbą szantażu.

Niemiecka policja rozbroiła znalezione w nocy z piątku na sobotę w pociągu regionalnym koło Kolonii podejrzane urządzenie - poinformowano w komunikacie sił bezpieczeństwa. Zdaniem dziennika "Bild", była to domowej roboty bomba, która mogła spowodować poważne obrażenia.

Według informacji gazety, ładunek znajdował się w kartonowym pudle ukrytym w jednym z przedziałów. Podejrzany pakunek został znaleziony przez osobę sprzątającą pociąg.

"Bild" podkreśla, że nie jest jasne, czy bomba ma związek z zamachem terrorystycznym czy z próbą szantażu. Dziennik powołuje się na informacje pozyskane od śledczych pracujących przy sprawie.

Niemiecka policja przekazała w komunikacie, że informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie, które mogło stworzyć urządzenie, zostaną podane po zbadaniu ładunku przez ekspertów.

Agencja Reutera przypomina, że w Niemczech w sobotę 3 października obchodzona jest 30. rocznica zjednoczenia kraju.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)