BOLT - nowy-stary gracz na rynku mobilnych przeglądarek

BOLT - nowy-stary gracz na rynku mobilnych przeglądarek

BOLT - nowy-stary gracz na rynku mobilnych przeglądarek
Źródło zdjęć: © Bolt
25.05.2010 17:56, aktualizacja: 26.05.2010 09:24

Ukazała się najnowsza wersja przeglądarki BOLT - oznaczona jako 2.1 - która rzuca rękawicę dotychczasowym graczom na rynku. Jej zaletą ma być przeglądanie sieci w taki sam sposób, w jaki odbywa się to na komputerze.

Najnowsza wersja BOLT-a jest efektem ponad 5 lat doświadczeń programistów w tworzeniu przeglądarek na urządzenia mobilne. Obiecują oni, że ich produkt ma przewagę nad istniejącymi już na rynku rozwiązaniami.

Największą zaletą BOLT-a ma być obsługa języka HTML 5. Ma on odciążyć telefony o stosunkowo niewielkiej mocy obliczeniowej od konieczności przetwarzania zasobożernych treści, tym samym oszczędzając m.in. ich baterię.

Dodatkowo, nowa przeglądarka ma szybko wczytywać strony, umożliwić ich przeglądanie w kartach, a także bez problemu radzić sobie ze skryptami Java oraz środowiskiem Ajax.

Oprócz tego BOLT zintegrowany jest z takimi sieciami społecznościowymi jak Facebook oraz Twitter. Warto jednak zauważyć, że obecnie nie radzi on sobie ze wszystkimi polskimi literami z ogonkiem.

Aby pobrać przeglądarkę BOLT, wystarczy w przeglądarce systemowej wpisać adres boltbrowser.com.

BOLT powinien działać na wszystkich telefonach obsługujących aplikacje Java.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)