Trwa ładowanie...
dxueyqi

Boeing 787 1 listopada wylądował w Warszawie. Nowy samolot LOT od razu rozpocznie pracę

Polskie Linie Lotnicze LOT wzbogaciły się o kolejny samolot Boeing 787. To już 15 pojazd we flocie przewoźnika. Od razu zostanie wykorzystany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy dreamliner we flocie LOT
Nowy dreamliner we flocie LOT (Wikimedia Commons CC BY)
dxueyqi

Boeing 787 przyleciał w piątek prosto z fabryki w Charleston w Stanach Zjednoczonych. Wylądował ok. godziny 7:30 na warszawskim lotnisku Chopina. Nie będzie przebywał w Polsce długo.

Jeszcze dziś, w piątek 1 listopada, maszyna wyruszy w swój pierwszy oficjalny lot. O godz. 16:40 rozpocznie podróż do Kanady.

To 15 z 17 maszyn, które LOT ma otrzymać. Kolejne Boeingi dotrą do Polski już w przyszłym roku.

dxueyqi

Zobacz też: Boeing 787 ma poważną lukę. Cały kod Dreamlinera był dostępny w sieci

- W przyszłym roku będziemy dysponować 17 dreamlinerami, co oznacza ponad trzykrotny wzrost floty szerokokadłubowej w ciągu czterech lat - powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu ds. operacyjnych Maciej Wilk.

Dreamlinerami LOT miał latać m.in. do Chin. Jednak od października loty z Warszawy do Pekinu przełożono na 2020 rok. 3 z 14 Dreamlinerów polskiego przewoźnika są uziemione, a oficjalny powód to problemy z silnikami. Efektem jest przesunięcie aż o dwa miesiące planowanego otwarcia połączenia do Pekinu. Nowa data to 15 stycznia 2020 roku.

dxueyqi

Podziel się opinią

Share
dxueyqi
dxueyqi
Więcej tematów