Trwa ładowanie...
d3mvusd

Boeing 737 MAX wraca do latania w Europie. EASA wyda zgodę w styczniu

Boeingi 737 MAX otrzymają zgodę na wznowienie lotów komercyjnych w Europie - poinformował dyrektor EASA Patrick Ky. Maszyny były uziemione przez 20 miesięcy w związku z dwoma katastrofami, w których zginęło łącznie 346 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 737 MAX wznawia loty w Europie. EASA wyda zgodę
Boeing 737 MAX wznawia loty w Europie. EASA wyda zgodę (YouTube)
d3mvusd

Europa najprawdopodobniej już w styczniu 2021 roku zdecyduje się na zniesienie zakazu lotów dla Boeinga 737 MAX - poinformował w sobotę szef Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA), Patrick Ky.

- Chcieliśmy przeprowadzić całkowicie niezależną analizę bezpieczeństwa tego samolotu, więc przeprowadziliśmy własne kontrole i loty testowe - mówił Patrick Ky podczas trwającego od piątku Paris Air Forum. - Wszystkie te badania mówią nam, że Boeing 737 MAX może wrócić do służby - dodał dyrektor EASA.

Przypomnijmy, że w środę 18 listopada zezwolenie na powrót samolotów Boeing 737 MAX do latania z pasażerami wydała Federalna Agencja Lotnictwa USA (FAA). Linie American Airlines zadeklarowały już, że w grudniu wznowią loty pasażerskie tymi maszynami.

d3mvusd

Zobacz: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność [Wideo]

FAA poinformowała, że zanim nastąpi powrót Boeingów 737 MAX do służby, konieczne będzie zatwierdzenie zmian w sposobie szkolenia pilotów, mających latać tymi maszynami. Z kolei obowiązkiem linii lotniczych ma być przeprowadzenie prac konserwacyjnych i modyfikacyjnych w samolotach.

Boeingi 737 Max uziemiono wskutek dwóch katastrof: w Indonezji w październiku 2018 r. i w Etiopii w marcu 2019 r. Zginęło w nich łącznie 346 ludzi. Przyczyną tych tragedii było najprawdopodobniej wadliwe oprogramowanie kontrolujące system MCAS.

EASA reprezentuje 27 krajów Unii Europejskiej oraz cztery inne, w tym Norwegię, która ma 92 zamówione samoloty. Do 31 grudnia reprezentuje również Wielką Brytanię

Zobacz także: Niemcy się zbroją. Wydadzą miliardy euro na nowe śmigłowce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mvusd

Podziel się opinią

Share
d3mvusd
d3mvusd
Więcej tematów