Trwa ładowanie...
d2b0m84

Boeingi 737 MAX znów mogą latać po dwóch katastrofach

Amerykańska agencja lotnicza FAA ponownie dopóciła samoloty Boeing 737 MAX do lotów. Maszyny były uziemione po dwóch tragicznych katastrofach, w których zginęło łącznie 346 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeingi 737 MAX oczekujące na naprawę
Boeingi 737 MAX oczekujące na naprawę (Getty)
d2b0m84

20 miesięcy od uziemienia samolotów Boeing 737 MAX agencja lotnicza FAA (Federal Aviation Agency) wydała zezwolenia na latanie tymi samolotami w amerykańskiej przestrzeni powietrznej.

Samoloty zostały uziemione po dwóch wypadkach, w których zginęło blisko 350 osób. Dochodzenie wykazało, że winny był system pokładowy samolotów. System miał zapobiegać przeciągnięciu nosa samolotu do góry, pochylając go w dół. W dwóch wypadkach system pochylił samolot w dół w kierunki ziemi. Piloci nie wiedzieli o działaniu systemu.

Katastrofy doprowadziły do uziemienia wszystkich samolotów modelu 737 MAX, które zostały przetransportowane do bazy Boeinga w Seattle, gdzie z braku miejsca stały zaparkowane na pracowniczym parkingu.

Boeing 737 MAX w barwach TUI na parkingu samochodowym Getty Images
Boeing 737 MAX w barwach TUI na parkingu samochodowym (Getty Images)

Rezultatem katastrof i uziemienia była największa zapaść finansowa Boeinga, z której nadal się nie podniósł. Przywrócenie samolotów do służby miało być początkiem wychodzenia z dołka firmy. Jednak przez pandemię o znaczne ograniczenie podróży lotniczych kryzys Boeing szybko się nie zakończy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b0m84

Podziel się opinią

Share
d2b0m84
d2b0m84
Więcej tematów