BMW I Hyundai na celowniku cyberprzestępców. Atak hakerski grupy Ocean Lotus

BMW I Hyundai na celowniku cyberprzestępców. Atak hakerski grupy Ocean Lotus10.12.2019 12:17
BMW I Hyundai na celowniku cyberprzestępców. Atak hakerski grupy Ocean Lotus
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Dwie popularne marki motoryzacyjne - BMW i Hyundai, padły ofiarami cyberprzestępców. Na czele złośliwej kampanii stała groźna grupa hakerska Ocean Lotus, której hakerzy są blisko związani z wietnamskim rządem.

Członkowie grupy hakerskiej Ocean Lotus (APT32) naruszyli sieci dwóch potentatów branży motoryzacyjnej - BMW i Hyundaia. Wcześniej hakerzy byli odpowiedzialni za ataki na między innymi Lexusa i Toyotę. Ugrupowanie słynie z przechwytywania tajemnic handlowych oraz faktu, że od wielu lat jest wspierane przez wietnamski rząd.

Według doniesień medialnych, hakerzy skorzystali ze złośliwego oprogramowania Cobalt Strike. Pracownicy koncernu, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo BMW, błyskawicznie wykryli zagrożenie i od razu rozpoczęli zbieranie informacji na jego temat. Śledzenie działań cyberprzestępców ostatecznie doprowadziło do udaremnienia ich akcji. Jak poinformowało BMW, żadne poufne dane nie wyciekły, a zagrożenie całkowicie zneutralizowano pod koniec listopada.

Złośliwe działania zostały także wymierzone w innego giganta - Hyundaia. Firma do tej pory nie opublikowała jednak żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Grupa hakerska Ocean Lotus działa na rynku od 2014 roku. Na początku celem ich złośliwych operacji były zagraniczne korporacje działające na terenie Wietnamu. Od dwóch lat hakerzy skoncentrowali się wyłącznie na branży motoryzacyjnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)