Blue Origin przygotowuje kolejny lot New Shepard. Znana jest jego data

Blue Origin przygotowuje kolejny lot New Shepard. Znana jest jego data19.08.2021 16:11
Jeff Bezos szykuje się do kolejnego lotu. Tym razem New Shepard odbędzie bezzałogową misję
Jeff Bezos szykuje się do kolejnego lotu. Tym razem New Shepard odbędzie bezzałogową misję
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Blue Origin

Jeff Bezos już niedługo po raz kolejny wyśle swój statek New Shepard w kosmos. Tym razem będzie to lot bezzałogowy. W ramach misji NS-17 na orbitę wyniesione zostanie 18 komercyjnych ładunków, w tym 11 sponsorowanych przez NASA, a także tysiące pocztówek przesłanych przez dzieci za pośrednictwem organizacji non-profit Blue Origin Club for the Future.

Kolejny lot New Shepard, czyli statku kosmicznego opracowanego przez firmę Jeffa Bezosa – Blue Origin, zaplanowano na 25 sierpnia br. Misja NS-17 wystartuje z platformy startowej w Zachodnim Teksasie o 9:35 czasu lokalnego. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem strony Space.com, a także na YouTube Blue Origin.

New Shepard znowu poleci w kosmos

Będzie to 17. lot wykonany przez firmę należącą do twórcy Amazona i pierwszy od debiutu załogowej misji New Shepard, która odbył się 20 lipca. Wówczas na pokładzie New Shepard podróżowali m.in. Jeff Bezos, jego brat Mark, 82-letni Wally Funk oraz 18-letni student Oliver Daemen.

New Shepard wyniesie w przestrzeń kosmiczną 18 komercyjnych ładunków. Dodatkowo na zewnątrz kapsuły odbędzie się eksperyment NASA Deorbit, Descent and Landing Sensor Demonstration. Jest to technologia, która w przyszłości może pomóc statkom kosmicznym w dokładniejszych lądowaniach. Ciekawym urozmaiceniem misji będzie również instalacja artystyczna "Tryptyk suborbitalny" autorstwa Amoako Boafo.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Blue Origin, instalację tworzą trzy portrety, które "przedstawiają artystę, jego matkę i matkę przyjaciela. Grafika jest częścią programu Uplift Art Uplift Aerospace, którego celem jest inspirowanie nowych pomysłów i generowanie dialogu poprzez udostępnianie przestrzeni i powiązanie z ludzkim doświadczeniem".

ZOBACZ TEŻ: Palmy wyrosły z nasion sprzed 2000 lat. To pierwszy taki przypadek

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)