Blue Origin przygotowuje kolejny lot New Shepard. Znana jest jego data

Jeff Bezos szykuje się do kolejnego lotu. Tym razem New Shepard odbędzie bezzałogową misję
Jeff Bezos szykuje się do kolejnego lotu. Tym razem New Shepard odbędzie bezzałogową misję
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Blue Origin
Karolina Modzelewska

19.08.2021 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeff Bezos już niedługo po raz kolejny wyśle swój statek New Shepard w kosmos. Tym razem będzie to lot bezzałogowy. W ramach misji NS-17 na orbitę wyniesione zostanie 18 komercyjnych ładunków, w tym 11 sponsorowanych przez NASA, a także tysiące pocztówek przesłanych przez dzieci za pośrednictwem organizacji non-profit Blue Origin Club for the Future.

Kolejny lot New Shepard, czyli statku kosmicznego opracowanego przez firmę Jeffa Bezosa – Blue Origin, zaplanowano na 25 sierpnia br. Misja NS-17 wystartuje z platformy startowej w Zachodnim Teksasie o 9:35 czasu lokalnego. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem strony Space.com, a także na YouTube Blue Origin.

New Shepard znowu poleci w kosmos

Będzie to 17. lot wykonany przez firmę należącą do twórcy Amazona i pierwszy od debiutu załogowej misji New Shepard, która odbył się 20 lipca. Wówczas na pokładzie New Shepard podróżowali m.in. Jeff Bezos, jego brat Mark, 82-letni Wally Funk oraz 18-letni student Oliver Daemen.

New Shepard wyniesie w przestrzeń kosmiczną 18 komercyjnych ładunków. Dodatkowo na zewnątrz kapsuły odbędzie się eksperyment NASA Deorbit, Descent and Landing Sensor Demonstration. Jest to technologia, która w przyszłości może pomóc statkom kosmicznym w dokładniejszych lądowaniach. Ciekawym urozmaiceniem misji będzie również instalacja artystyczna "Tryptyk suborbitalny" autorstwa Amoako Boafo.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Blue Origin, instalację tworzą trzy portrety, które "przedstawiają artystę, jego matkę i matkę przyjaciela. Grafika jest częścią programu Uplift Art Uplift Aerospace, którego celem jest inspirowanie nowych pomysłów i generowanie dialogu poprzez udostępnianie przestrzeni i powiązanie z ludzkim doświadczeniem".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także