Trwa ładowanie...

Jeff Bezos dziękuje za lot w kosmos. Jego słowa wywołały oburzenie

Najbogatszy człowiek na Ziemi, Jeff Bezos, po swoim locie w kosmos rakietą New Shepard złożył podziękowania. Jego wypowiedź, choć utrzymana w żartobliwym tonie, wywołała lawinę krytyki.

Share
Jeff Bezos dziękuje za lot w kosmos. Jego słowa wywołały oburzenie
Źródło: Getty Images, Fot: Joe Raedle
d1ih046

“Chcę podziękować każdemu pracownikowi i klientowi Amazona ponieważ to wy mi to ufundowaliście” – powiedział Bezos. Na sali, w której odbywała się konferencja prasowa po locie New Shepard rozległ się śmiech. “Dziękuje wam z całego serca” – dodał założyciel Amazon.

Bezos nie jest już dyrektorem generalnym Amazon, miliarder postanowił skupić się na nowym projekcie Blue Origin, który zajmuje się lotami i turystyką kosmiczną, a w przyszłości także eksploracją kosmosu.

d1ih046

Jego podziękowania wydały się kontrowersyjne z wielu powodów, przede wszystkim dlatego, że Amazon był wielokrotnie krytykowany za fatalne warunki zatrudnienia, wiele incydentów tego typu miało miejsce jeszcze za rządów Bezosa.

20 lipca 2021 r. portal VICE opisał historię Patty Hernandez, pracownicy magazynu Amazon, która poroniła gdy szefostwo zignorowało jej prośbę o mniejszy zakres obowiązków w związku z ciążą.

Wiele osób, w tym amerykańscy politycy, wykorzystało przemowę Bezosa jako okazję do skrytykowania unikania podatków ze strony miliarderów.

“Jeff Bezos zapomniał podziękować wszystkim ciężko pracującym Amerykanom, którzy zapłacili podatki, aby nasze państwo mogło funkcjonować, a on sam i Amazon niczego nie zapłacili.” – napisała na Twitterze senator Elizabeth Warren, która kandydowała w zeszłym roku na prezydenta USA. Wiceprzewodnicząca Izby Reprezentantów USA Katherine Clark dodała “nie trzeba znać się na rakietach, aby zrozumieć, że nadszedł czas, aby miliarderzy uczciwie płacili podatki”.

d1ih046

Cierpkich słów nie szczędzili także politycy z Kanady. “Lot Jeffa Bezosa trwał 11 minut i w tym czasie stał się bogatszy o 1,6 miliona dolarów – czas, aby ultra-bogaci rozliczali się uczciwie” – powiedział członek kanadyjskiego parlamentu , Jagmeet Singh.

Obecny majątek Jeffa Bezosa wyceniany jest na 177 miliardów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ih046

Podziel się opinią

Share
d1ih046
d1ih046
Więcej tematów