Blu-ray: HD DVD PG wprowadza w błąd!

Blu‑ray: HD DVD PG wprowadza w błąd!

17.07.2007 14:00

Europejski oddział stowarzyszenia BDA ( Blu-ray Disc Association ) opublikował oświadczenie, w którym organizacji wspierającej konkurencyjny wobec Blu-ray format - HD DVD - zarzucono, że przedstawia fałszywe dane dotyczące popularności obu standardów w Europie. Chodzi tu o opublikowany niedawno przez HD DVD Promotion Group raport, z którego wynika, że 74% wszystkich sprzedanych w Europie odtwarzaczy nowych formatów obsługuje HD DVD.

Zdaniem przedstawicieli BDA, opracowanie to zafałszowuje prawdziwy obraz europejskiego rynku odtwarzaczy HD - organizacja twierdzi, że jego autorzy niesłusznie uwzględnili w nim jedynie stacjonarne odtwarzacze filmów ( w zestawieniu nie ujęto konsoli PlayStation 3, wyposażonej w napęd Blu-ray oraz czytników "pecetowych" ). BDA tłumaczy, że gdyby podczas zliczania odtwarzaczy uwzględniono konsole oraz napędy przeznaczone do montażu w komputerach, to popularność Blu-ray w Europie sięgnęłaby 95%.

Przedstawiciele HD DVD PG wyjaśniają, iż celem opracowanego przez nich raportu było zbadanie popularności stacjonarnych odtwarzaczy filmów w nowych formatach - dlatego też podczas podliczania wyników sprzedaży wzięto pod uwagę jedynie te urządzenia, których podstawową funkcją jest odtwarzanie filmów. Do tej kategorii nie zaliczono konsoli oraz napędów PC, ponieważ w przypadku tych produktów odtwarzanie filmów jest jedną z kilku funkcjonalności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)