Trwa ładowanie...
d4lya7b

Blob – nie ma mózgu, ale posiada 720 płci i zachowuje się jak zwierzę [WIDEO]

Paryskie ZOO zaprezentowało niezwykłe stworzenie o nazwie "Blob", czyli z francuskiego "Kropelka". To wielka zagadka natury – chociaż nie ma nóg, ust, żołądka i oczu potrafi się poruszać oraz odnajdywać i trawić pokarm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie ma mózgu, ale się uczy. Dziwne zwierzę pokazano w paryskim ZOO
Nie ma mózgu, ale się uczy. Dziwne zwierzę pokazano w paryskim ZOO (Wikimedia Commons CC BY)
d4lya7b

Właściwości tego niesamowitego stworzenia robią ogromne wrażenie, a do tych wyżej wymienionych trzeba dołączyć jeszcze ogromną zdolność samoleczenia – przecięty na pól Blob regeneruje się w dwie minuty – oraz niezwykłe predyspozycje do uczenia się.

Czytaj też: Wieloryb z czterema łapami. Niesamowita skamielina sprzed 42,6 milionów lat

d4lya7b

Tajemnica natury

- Blob jest stworzeniem, które można określić tajemnicą natury – powiedział Bruno David, dyrektor Paryskiego Muzeum Historii Naturalnej, które jest właścicielem paryskiego ogrodu zoologicznego. – Jest dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ pomimo braku mózgu potrafi się uczyć. W przypadku spotkania dwóch Blobów, jeden jest w stanie przekazać swoją wiedzę drugiemu.

Naukowcy na razie nie potrafią przyporządkować Bloba do żadnego ze znanych gatunków. Na ten moment wiedzą, że "to na pewno nie roślina", ale nie potrafią określić czy to zwierzę, czy grzyb.

Stworzenie jest badane przez naukowców już od dawna, ale dzięki prezentacji w paryskim ZOO, na Bloba spłynęła nagła "sława". Jego imię wzięło się z horroru klasy B, w którym występował Steve McQueen. W filmie tym istota z kosmosu o nazwie Blob zjada wszystko, co spotka na swojej drodze.

Czytaj też: Niebezpieczny wyciek ropy. Przyczynił się do stworzenia morskich mutantów

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b