Blik pozwoli płacić zbliżeniowo. Umowa z Mastercard podpisana

Blik pozwoli płacić zbliżeniowo. Umowa z Mastercard podpisana
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

16.10.2019 10:21, aktual.: 16.10.2019 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa Blik się zmieni. Korzystanie z niej będzie jeszcze wygodniejsze. To za sprawą współpracy z Mastercard.

Blik przyspiesza wypłatę pieniędzy z bankomatu czy zakupy w sieci. Wystarczy wpisać wygenerowany w bankowej aplikacji kod i zatwierdzić transakcję. Chociaż prostota ma swoją wadę, którą co chwila wykorzystują oszuści, Blik przyciąga do siebie Polaków. A wkrótce będzie jeszcze wygodniej. Już niedługo usługa pozwoli płacić zbliżeniowo.

Płatności zbliżeniowe BLIK możliwe będą dzięki integracji usługi z Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Będą inicjowane i uwierzytelniane bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który oferuje BLIKA. Technologia tokenizacji Mastercard umożliwia generowanie tokenów dla transakcji bezgotówkowych, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo przy maksymalnej wygodzie dla użytkownika.
Polski Standard Płatności

Jestem ciekawy, jak to będzie działać w praktyce. O ile z Blika korzystam podczas zakupów w sieci czy wypłacania pieniędzy, tak w sklepie korzystam po prostu z karty. Zobaczymy, jaki pomysł ma Blik na ten rodzaj płatności. Może się przyjąć z jednego powodu.

Płatność zbliżeniowa Blik będzie możliwa na całym świecie - wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard. Oznacza to, że Blik stanie się uniwersalną, globalną metodą płatności.

Pierwsze udostępnienie zbliżeniowego BLIKA nastąpi w ciągu najbliższych dwóch kwartałów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)