Black Friday 2020. Jak sprawdzić, czy sklep nie oszukuje na promocjach

Historia cen
Historia cen
Źródło zdjęć: © Skapiec.pl
Bolesław Breczko

26.11.2020 18:13, aktual.: 02.03.2022 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Czarny Piątek 2020 planujesz zapolować na wymarzoną elektronikę, ale nie chcesz trafić na "promocję", która faktycznie jest podwyżką? Oto kilka sposobów, jak się tego ustrzec.

W jaki sposób sklepy oszukują na wyprzedażach z okazji Black Friday? Polega to na sztucznym zawyżaniu ceny, aby następnie obniżyć ją do standardowej. Klienci, którzy nie śledzą na bieżąco cen konkretnych produktów, mogą skusić się wizją zaoszczędzenia kilkuset złotych.

Aby temu zapobiec, warto przed zakupem skorzystać z internetowych porównywarek cen, które dają możliwość sprawdzenia cen historycznych.

Taką opcję daje m.in. strona Skąpiec.pl. Aby sprawdzić historię cen, należy wpisać w wyszukiwarce interesujący produkt, a na stronie z wynikami kliknąć "historia ceny". Opcja jest dostępna bez zakładania konta i logowania się

Sprawdzenie, jak zmieniały się ceny, dostępne jest też w porównywarce Ceneo.pl, ale dopiero po utworzeniu konta. Aby sprawdzić historię, należy podobnie, jak na Skąpcu wyszukać produkt, a następnie kliknąć ikonkę wykresu (łamaną strzałkę) w prawej, górnej części strony.

Historia cen z Ceneo.pl
Historia cen z Ceneo.pl

Historię cen można też sprawdzić na stronie FakeFriday.org. Wyszukiwarka sprawdza ceny kilkukrotnie przed okresem wyprzedaży Black Friday, które następnie wyświetla z podziałem na sklepy.

Obraz
© fakefriday
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także