Bitcoin z niemal rekordowym wynikiem. Jego wartość cały czas rośnie

Bitcoin ponownie osiąga niemal rekordową wartość
Bitcoin ponownie osiąga niemal rekordową wartość
Źródło zdjęć: © Pexels

30.11.2020 19:27, aktual.: 02.03.2022 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2017 Bitcoin wystrzelił w górę, a wartość za "jednostkę" osiągała prawie 20 tys. dolarów. Po krachu o wirtualnych walutach zrobiło się cicho, ale najnowsze wyniki wskazują, że Bitcoin znów jest na szczycie.

Bitcoin to kryptowaluta, która pojawiła się na rynku w 2009 roku. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. W 2017 o Bitcoinie było bardzo głośno, a kurs wirtualnej waluty poszybował w górę. Później zainteresowanie spadło, ale jak się okazuje, pandemia zmienia układ sił na rynku finansowym.

Kurs Bitcoina
Kurs Bitcoina© WP

Od 16 listopada kurt Bitcoina idzie cały czas w górę i powoli zbliża się do rekordu z końca 2017 roku. W momencie pisania tego artykułu za "jednostkę" tej kryptowaluty trzeba zapłacić ponad 19 400 dolarów (ok. 72 753 zł). Warto przypomnieć, że najwyższa wartość w historii, jaką osiągnął Bitcoin, to 19 736 dolarów za "sztukę". 

Inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z ryzykiem, jednak nawet jeśli inwestorzy zdecydowali się zakupić Bitcoiny w marcu bieżącego roku (cena ok. 4 tys. dolarów za "sztukę"), to dziś mogą cieszyć się niemal 360 proc. zyskiem. Jednak warto mieć na uwadze, że również szybko, co rośnie, rynek kryptowalut również spada na wartości. Widać to doskonale na danych historycznych. 

Warto również pamiętać, że krytowaluta ma niewiele wspólnego z tradycyjną walutą. Chociaż można nią płacić w niektórych miejscach, to jej wartość nie opiera się na zaufaniu do względem emitenta centralnego. Transakcje na Bitcoinach są publiczne i przechowywane w rozproszonej bazie danych, dzięki czemu niemożliwe jest wydanie dwukrotnie tego samego Bitcoina. Rynek kryptowalut jednak wciąż budzi spore kontrowersje, a eksperci mają wątpliwości co do bezpieczeństwa takich inwestycji

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)