Bitcoin staniał. Tom Lee: Kurs kryptowaluty jest uzależniony od rynku akcji

Bitcoin staniał. Tom Lee: Kurs kryptowaluty jest uzależniony od rynku akcji

Bitcoin staniał. Tom Lee: Kurs kryptowaluty jest uzależniony od rynku akcji
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
27.09.2019 14:35

Tom Lee, jeden z najbardziej znanych analityków branży kryptowalut powiedział, że globalny rynek akcji musi ustanowić nowe maksima, zanim Bitcoin wróci do trendu wzrostowego. Założyciel Fundstrat Global Advisors uspokoił fanów kryptowalut.

Kurs Bitcoina spadł w tym tygodniu o 15 procent, co spowodowało, że wielu inwestorów zaczęło obawiać się powrotu bessy na rynek. Tom Lee, założyciel Fundstrat Global Advisors i jeden z najbardziej znanych analityków rynku kryptowalut, w dwóch tweetach opublikowanych 25 września uspokoił obawy fanów wirtualnych monet.

Tom Lee stwierdził, że rynek akcji musi osiągnąć nowe maksima na wykresach, zanim kurs Bitcoina ponownie wejdzie w pełną hossę.

Jak zauważyli niektórzy inwestorzy, indeks S&P 500 stracił na wartości tuż przed wtorkowym spadkiem na Bitcoinie. Dla Fundstrat Global Advisors oba wydarzenia są ze sobą bardzo powiązane.

- Są potrzebne nowe wzrosty na S&P 500, zanim BTC wystartuje na nowo. Dlaczego? Uważamy, że krypto to handel detaliczny, a zatem wiąże się z ryzykiem - powiedział Lee.

Jak wynika z najnowszych badań Arcane Research, Bitcoin traci średnio 2 procent w 15 na 20 przypadków, na 40 godzin przed rozliczeniem kontraktów futures na najstarszą kryptowalutę.

Obraz
© bitcoin.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)