Bill Gates znowu stał się najbogatszym człowiekiem. Na moment. Na tron szybko wrócił Jeff Bezos

Bill Gates znowu stał się najbogatszym człowiekiem. Na moment. Na tron szybko wrócił Jeff Bezos

Bill Gates znowu stał się najbogatszym człowiekiem. Na moment. Na tron szybko wrócił Jeff Bezos
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Adam Bednarek
30.10.2019 10:13

"Fortuna kołem się toczy" w wykonaniu elit. Jeff Bezos na kilka godzin stracił miano najbogatszego człowieka na świecie, a przegonił go dawny lider - Bill Gates. Wystarczyło jednak, że Amazon odrobił na giełdzie, a wszystko wróciło do normy.

Majątek wyceniany na 105,8 mld dol. sprawił, że Bill Gates stał się najbogatszą osobą na Ziemi. W tym przypadku nieszczęście jednych okazało się szczęściem drugich. Założyciel Microsoftu wrócił na szczyt, bowiem Amazonowi powinęła się noga na giełdzie. Odczuł to na własnym portfelu Jeff Bezos.

Spadki na giełdzie sprawiły, że fortuna szefa Amazona została wyceniona na 103,9 mld dol. Zanim jednak Bezos zaczął się martwić o przyszłość swoich praprapraprapraprawnuków, następnego dnia sytuacja Amzona na giełdzie się wyprostowała. A majątek Bezosa znowu szacowany był na 109,9 mld dol.

Strata jest jednak "niewielka". Jeszcze w marcu majątek obu panów różnił się o ponad 34 mld dolarów. Teraz różnica wynosi raptem kilka mld. To również efekt "najdroższego rozwodu świata".

MacKenzie Bezos w wyniku rozstania otrzymała akcje Amazona o wartości 38 miliardów dolarów. To największa suma jaka kiedykolwiek padła w akcie rozwodowym. Poprzedni rekord wynosił "zaledwie" 2,5 miliarda dolarów. Rozwód sprawił, że była żona Jeffa Bezosa znalazła się na liście 30 najbogatszych ludzi świata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)