Trwa ładowanie...
dh9xajm

Bill Gates krytykuje USA. "Wiele krajów radzi sobie lepiej z pandemią koronawirusa"

Bill Gates znów wypowiedział się na temat koronawirusa. Założyciel Microsoftu stwierdził, że wiele krajów na świecie radzi sobie z pandemią zdecydowanie lepiej, niż USA. Za jeden z największych błędów uznał brak komunikatów ze strony rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Gates zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Skrytykował USA
Bill Gates zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Skrytykował USA (YouTube)
dh9xajm

Bill Gates po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Miliarder w rozmowie z CNBC stwierdził, że Stany Zjednoczone radzą sobie z problemem o wiele gorzej, niż inne państwa. Założyciel Microsoftu skrytykował władze kraju za brak jasnych komunikatów do obywateli odnośnie odpowiednich zachowań społecznych.

- Reakcja naszego kraju pod wieloma względami nie była zbyt dobra, a mogliśmy oczekiwać, że taka będzie - mówi Gates. - To kwestia czysto techniczna, a nie polityczna. Większość rządów słucha swoich naukowców i korzysta z ich rad. Nie podważają ich i nie atakują - dodaje.

Filantrop dodaje, że powstające w Stanach Zjednoczonych teorie spiskowe, mocno przeszkadzają w skutecznej walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

dh9xajm

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Bill Gates przyznał, że wiele krajów na świecie znakomicie wykorzystuje narzędzia do walki z pandemią koronawirusa. Wśród głównych metod, dzięki którym ludzie mogą przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, miliarder wymienił: zachowywanie bezpiecznego dystansu, zakrywanie ust i nosa oraz dokładne mycie rąk.

Przypomnijmy, że założyciel Microsoftu w wywiadzie udzielonym dla "Wall Street Journal" przyznał, że najbogatsze kraje mogą uporać się z pandemią do końca 2021 roku. Gates wyjaśnił, że warunkiem opanowania sytuacji jest opracowanie skutecznej szczepionki przeciwko COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh9xajm

Podziel się opinią

Share
dh9xajm
dh9xajm
Więcej tematów