Bill Gates jest wciąż najbogatszym obywatelem USA

Bill Gates jest wciąż najbogatszym obywatelem USA

Bill Gates jest wciąż najbogatszym obywatelem USA
Źródło zdjęć: © World Economic Forum / CC
20.09.2012 14:15

Bill Gates nie jest już pełnoetatowym pracownikiem Microsoftu, ale wciąż jest najbogatszą osobą w Stanach Zjednoczonych.

Według rankingu 40. najbogatszych Amerykanów, opracowanego przez magazyn Forbes, Bill Gates wciąż jest na samym szczycie. Posiada obecnie 66 miliardów dolarów, z czego 20 procent jego majątku jest zainwestowane w akcje Microsoftu.

Na drugim miejscu znajduje się Warren Buffet. Posiada 2. miliardów dolarów mniej niż Gates. Trzecie miejsce zajmuje Larry Ellison, dyrektor generalny Oracle (41 miliardów dolarów).

Jeżeli chodzi o innych wielkich z branży IT, na jedenastym miejscu znajdziemy Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazonu (23,2 miliarda dolarów), na trzynastym miejscu ex equo Sergey’a Brina i Larry’ego Page’a, współzałożycieli Google’a (po 20,3 miliarda dolarów każdy), na 1. miejscu Steve’a Ballmera, dyrektora generalnego Microsoftu (15,9 miliarda dolarów), na dwudziestym miejscu Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu (15 miliardów dolarów) i wreszcie na trzydziestym szóstym miejscu Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Facebooka (9,4 miliarda dolarów).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)