Bill Gates gratuluje Bidenowi zwycięstwa. Ma nadzieję, że zapanują nad pandemią

Bill Gates gratuluje Bidenowi zwycięstwa. Ma nadzieję, że zapanują nad pandemią

Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
08.11.2020 16:18, aktualizacja: 02.03.2022 07:35

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, złożył gratulacje Joemu Bidenowi w związku z jego zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Dodał też, że "nie może się doczekać opanowania sytuacji pandemii".

Bill Gates jest wyraźnie zadowolony ze zwycięstwa Joego Bidena. Powodów jest zapewne wiele. Jednakże kluczowe były decyzje administracji Donalda Trumpa w sprawie pandemii koronawirusa. Gates miał zupełnie inne spojrzenie na sytuację, a prezydenta nie interesowały jego rady. Do dziś w Stanach Zjednoczonych zachorowało ponad 10 milionów ludzi, a zmarło ponad 243 tysiące.

Najbardziej Gatesem wstrząsnęła decyzja Trumpa o odcięciu się od WHO na początku tego roku. Współzałożyciel Microsoftu stwierdził, że "jest to bardziej niebezpieczne, niż może się wydawać". Pod koniec kwietnia Fundacja Billa i Melindy Gatesów ogłosiła, że przekaże dodatkowe 150 milionów dolarów na walkę z COVID-19, zwiększając łączny wkład w wysokości 250 milionów dolarów. Część środków trafiła do Światowej Organizacji Zdrowia.

Bill Gates gratuluje wygranej Bidenowi i ma nadzieje na polepszenie sytuacji w kraju. "Z niecierpliwością czekam na współpracę z nową administracją i przywódcami po obu stronach kongresu nad opanowaniem rosnącej pandemii" - napisał współzałożyciel Microsoftu na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)