Biedronka kusi ofertą sprzętu smart home. Do kupienia pełne zestawy

Biedronka kusi ofertą sprzętu smart home. Do kupienia pełne zestawy
Źródło zdjęć: © WP.PL | Anna Rymsza
Arkadiusz Stando

21.11.2019 09:18, aktual.: 22.11.2019 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć sklepów Biedronka wprowadziła do swojej oferty akcesoria typu smart home. Wśród nich żarówki, kolorowa taśma LED oraz inteligentne gniazdko. Nad wszystkim kontrolę daje nam aplikacja Hykker Smart Home.

Biedronka wchodzi na kolejny rynek. Sieć jako pierwsza wśród dyskontów obecnych w Polsce wprowadziła do swojej oferty zestaw smart home. I to za całkiem rozsądną cenę.

Smart home w Biedronce - co oferuje dyskont?

W nowej ofercie Biedronki znajdziemy wielokolorową taśmę LED z 90 diodami o długości 3 metrów, inteligentne gniazdo wyposażone w licznik energii oraz żarówki LED o mocy 7W i 9W. Przy czym w przypadku żarówki o mniejszej mocy, dostępne jest jedynie białe światło, a mocniejsza wersja posiada 16 milionów kolorów do wyboru.

Obraz
© Biedronka

Obydwa modele żarówek posiadają gwint typu E27. Jak podaje producent, dzięki temu zużywają znacznie mniej energii. Produkt o mocy 7W może świecić w kolorach bieli, w zakresie barw od 2700 do 6000 K. LED-owe 7W odpowiada 50W klasycznej żarówki.

Natomiast w przypadku żarówki RGBW 9W Wi-Fi, funkcjonalność jest identyczna, ale mamy gigantyczną paletę kolorów do wyboru. Może ona świecić w jednej spośród 16 milionów barw. Moc 9W żarówki odpowiada 60W klasycznej.

Smart Home w Biedronce - czym się charakteryzuje?

W przypadku obydwu żarówek, temperaturę barw czy konkretną barwę światła dostosujemy z poziomu aplikacji Hykker Smart Home. Jedak, aby je kontrolować, potrzebujemy także zakupić inteligentne gniazdko SMART Wi-Fi. Uwaga, aplikacja jest dostępna jedynie na smartfony z systemem Android.

Oprócz żarówek, do oferty Biedronki trafia także kolorowa taśma LED. 3-metrowy pas posiada 90 różnokolorowych diod LED RGB, dostosowywanych z poziomu aplikacji Hykker Smart Home. Taśma wymaga podłączenia do sieci energetycznej o napięciu 140-240V.

Obraz
© Biedronka

Czym jest samo "inteligentne gniazdo"? To swego rodzaju "przejściówka", która w środku zawiera cały mechanizm łączenia się z żarówką, ale oprócz tego można do niej normalnie podłączyć urządzenie o mocy do 3300 W.

Obraz
© Biedronka

Pozwala także monitorować zużycie energii elektrycznej przez podłączone do niego urządzenie. Szczególnie przydaje się do kontroli pracy sprzętu energo-żernego, czyli np. klimatyzatorów, pieców elektrycznych, czy tym podobne.

Ceny: Gniazdo Smart Wi-Fi 59,90 zł, Żarówka biała 7W 39,99 zł, Żarówka kolorowa 9W 49,99 zł, Taśma LED Smart Wi-Fi 99,99 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (274)