Bezprzewodowy głośnik Gear4 z technologią AirPlay

Bezprzewodowy głośnik Gear4 z technologią AirPlay

Bezprzewodowy głośnik Gear4 z technologią AirPlay
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.02.2013 14:17, aktualizacja: 19.02.2013 14:28

Jedną z technologii wykorzystywanych do bezprzewodowej obsługi urządzeń elektronicznych, jest stworzona w roku 2004 i sygnowana przez Apple AirTunes, od roku 2010 znana jako AirPlay. Pozwala ona na bezprzewodowe i strumieniowe przesyłanie wszelkich danych - muzyki, filmów, zdjęć i innego rodzaju plików do urządzeń odbiorczych. Gear4 wprowadza do oferty głośnik AirZone Series 3, który dedykowany jest urządzeniom Apple.

AirZone Series 3 to głośnik wyposażony w technologię AirPlay, który umożliwia współpracę ze wszystkimi urządzeniami Apple: iPhone’ami, iPadami, iPodami touch oraz komputerami Mac. By korzystać z głośnika, wystarczy sieć Wi-Fi. Dzięki niej oraz technologii AirPlay możliwe jest strumieniowe przesyłanie muzyki w obrębie całego domu –. również w sytuacji, w której znajduje się w nim kilka głośników AirZone. Wszystkie one mogą synchronicznie odtwarzać muzykę z jednego urządzenia Apple.

Na tylnym panelu głośnika, oprócz złącza Aux In, wejścia zasilania i przycisku uruchamiającego, umieszczono również wejście USB oraz przycisk parowania. By rozpocząć współpracę między urządzeniem Apple a AirZone Series 3. wystarczy jednorazowo podłączyć je do głośnika za pomocą kabla USB i skorzystać z przycisku parowania. Po rozłączeniu kabla, urządzenia są już zsynchronizowane, a AirZone gotowy jest do odtwarzania muzyki z wybranego nośnika.

Dźwięk odtwarzany przez głośnik generowany jest dzięki dwóm przetwornikom, wzmacniaczowi akustycznemu klasy D i zasilaniu o mocy 16W. Podłączony do zasilania głośnik podczas odtwarzania muzyki, może również ładować baterię w urządzeniach takich, jak iPhone’y czy iPady.

Cena 699 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)