Bez kabla i z dobrym dźwiękiem. Wybieramy słuchawki bezprzewodowe

Bez kabla i z dobrym dźwiękiem. Wybieramy słuchawki bezprzewodowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

20.05.2020 12:09, aktual.: 15.06.2020 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słuchawki bezprzewodowe oferują jakość dźwięku dużo większą niż jeszcze kilka lat temu, a do tego ich cena stała się w ostatnim czasie bardziej atrakcyjna. Nie tylko duże, zabudowane urządzenia dostarczą nam świetnych doznań, kiedy oglądamy film lub gramy. Bezprzewodowe modele też dają radę.

Materiał powstał przy współpracy z Allegro.

Niemal ich nie czujesz, a jakość dźwięku jest świetna

Jeśli biegać, to tylko z ulubioną muzyką, ale co zrobić z nieustanie plączącym się kablem? Odpowiedź jest prosta – wybrać słuchawki bezprzewodowe. Spacer po parku, zakupy lub spędzanie czasu w domu w kilku różnych pomieszczeniach także urozmaici nam ulubiona muzyka, lub słuchanie radia. Niewielkie słuchawki bez kabla sparowane ze smartfonem to praktyczny dodatek, bez którego trudno się obyć. W niskiej cenie nie musimy już iść na kompromis kosztem jakości dźwięku i wykonania wybranego modelu. To dobry moment na wybór takiego gadżetu. Warto sprawdzić oferty dostępne w sieci. Dobrą okazją do założenia konta będzie akcja Zacznij z Allegro. Konto zakłada się szybko, zakupy przebiegają łatwo, a każdy zakup jest objęty Programem Ochrony Kupujących.

Idealny gadżet do biegania i prac w ogrodzie

Niektóre słuchawki bezprzewodowe to proste, przydatne, małe gadżety. Ich zalety to atrakcyjna cena, proste parowanie z innymi urządzeniami, a także lekkość i nowoczesny, przyjemny dla oka styl. To nie wszystko w tej kategorii, bo niektóre modele oferują ciekawsze wzornictwo, praktyczne etui, powerbank do ładowania zarówno słuchawek, jak i np. smartfona, mikrofon pozwalający używać ich jako zestawu słuchawkowego i praktyczny wyświetlacz LED, dzięki któremu zobaczymy stan naładowania baterii słuchawek. Nawet modele poniżej 100 zł dają możliwość sterowania muzyką za pomocą dotyku, bez wyciągania np. telefonu z kieszeni bądź torebki.

Pasmo przenoszenia dźwięków przez słuchawki powinno w przybliżeniu odpowiadać zakresowi słyszalnemu przez człowieka. U dorosłej osoby zakres ten jest w rzeczywistości dość wąski, dlatego ten parametr słuchawek jest nieco przeceniany. Różnice między modelami np. 20 Hz do16 kHz nie oznacza, że są gorsze od tych, które przenoszą od 20 Hz do 50 kHz. Ważniejsza w wyborze odpowiednich słuchawek może okazać się impedancja (oznaczana jako Ohm, om) i czułość określaną w decybelach - połączenie tych dwóch parametrów w praktyce przekłada się na pełniejszy, głośniejszy dźwięk. Różne modele słuchawek w zależności od stopnia zaawansowania inaczej przekazują wysokie i niskie tony, co także może wpłynąć na wybór konkretnego modelu. Sporo zależy od tego, gdzie,w jakich warunkach i z jakim sprzętem będziemy ich używać.

Delektuj się muzyką i nie przejmuj kablem

Wysoce zadowalającą jakość dźwięku i aktywnie spędzony czas bez ciągłego poprawiania słuchawek oferuje obecnie wiele niedrogich modeli słuchawek. Minęły czasy, kiedy na dobre słuchawki bezprzewodowe trzeba było wydać horrendalną kwotę (często bywało to kilkaset złotych i to jeszcze niedawno), ale są aspekty, na które trzeba uważać. Do pewnego momentu mógł nas zaskoczyć brak możliwości sparowania słuchawek ze wszystkimi urządzeniami i markami produkującymi elektronikę. Słuchawki parowały się ze smartfonem, ale z naszym modelem komputera już nie. Teraz takie trudności zostały w wielu modelach zniwelowane. Bezprzewodowe słuchawki podłączysz też np. do kina domowego i wielu urządzeń elektronicznych bez względu na producenta.

Materiał powstał przy współpracy z Allegro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)