Będzie iPhone z 3G?

Będzie iPhone z 3G?
30.11.2007 10:30
Będzie iPhone z 3G?
Źródło zdjęć: © Apple

Niezbyt często się zdarza, by ktoś zdołał przed Steve'm Jobsem zapowiedzieć jakiś nowy produkt Apple. Tym razem jednak sztuka ta udała się Randallowi Stephensonowi, dyrektorowi operacyjnemu koncernu AT&T - poinformował on, że w 2008 r. w ofercie jego firmy pojawi się iPhone obsługujący sieci 3G.

Deklaracja taka padła podczas spotkania biznesowego w Churchill Club w Santa Clara - Stephenson oświadczył jego uczestnikom: _ "W przyszłym roku będziemy mieli iPhone'a z 3G" _. Przedstawiciel AT&T nie podał niestety na razie żadnych innych informacji na ten temat - nie wiadomo więc, kiedy dokładnie urządzenie pojawi się na rynku i ile będzie kosztować.

Warto wspomnieć, że brak wsparcia dla 3G jest jedną z najczęściej wymienianych wad iPhone'a - użytkownikom chcącym korzystać z szybkiej transmisji danych pozostaje technologia WiFi ( z której można korzystać jedynie w pobliżu punktu dostępowego ) lub systemy EDGE i GPRS ( ale szybkość przesyłania danych jest w nich zdecydowanie wolniejsza niż w 3G ).

Do tej pory Apple nie zdecydował się na wyposażenie iPhone'a w obsługę 3G prawdopodobnie dlatego, że technologia ta jest mało popularna w USA ( choć na świecie korzysta z niej już ok. 200 mln ludzi - głównie w Europie i Azji ). Steve Jobs tłumaczył też, że układy odpowiedzialne za obsługę 3G są wyjątkowo "prądożerne" i ich zastosowanie wyraźnie skróciłoby czas pracy iPhone'a.

Warto wspomnieć, iż Apple planuje do końca przyszłego roku sprzedać na całym świecie 10 mln iPhone'ów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)