Będzie iPhone z 3G?

Będzie iPhone z 3G?

Będzie iPhone z 3G?
Źródło zdjęć: © Apple
30.11.2007 10:30, aktualizacja: 30.11.2007 13:31

Niezbyt często się zdarza, by ktoś zdołał przed Steve'm Jobsem zapowiedzieć jakiś nowy produkt Apple. Tym razem jednak sztuka ta udała się Randallowi Stephensonowi, dyrektorowi operacyjnemu koncernu AT&T - poinformował on, że w 2008 r. w ofercie jego firmy pojawi się iPhone obsługujący sieci 3G.

Deklaracja taka padła podczas spotkania biznesowego w Churchill Club w Santa Clara - Stephenson oświadczył jego uczestnikom: _ "W przyszłym roku będziemy mieli iPhone'a z 3G" _. Przedstawiciel AT&T nie podał niestety na razie żadnych innych informacji na ten temat - nie wiadomo więc, kiedy dokładnie urządzenie pojawi się na rynku i ile będzie kosztować.

Warto wspomnieć, że brak wsparcia dla 3G jest jedną z najczęściej wymienianych wad iPhone'a - użytkownikom chcącym korzystać z szybkiej transmisji danych pozostaje technologia WiFi ( z której można korzystać jedynie w pobliżu punktu dostępowego ) lub systemy EDGE i GPRS ( ale szybkość przesyłania danych jest w nich zdecydowanie wolniejsza niż w 3G ).

Do tej pory Apple nie zdecydował się na wyposażenie iPhone'a w obsługę 3G prawdopodobnie dlatego, że technologia ta jest mało popularna w USA ( choć na świecie korzysta z niej już ok. 200 mln ludzi - głównie w Europie i Azji ). Steve Jobs tłumaczył też, że układy odpowiedzialne za obsługę 3G są wyjątkowo "prądożerne" i ich zastosowanie wyraźnie skróciłoby czas pracy iPhone'a.

Warto wspomnieć, iż Apple planuje do końca przyszłego roku sprzedać na całym świecie 10 mln iPhone'ów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)