Będą pojemniejsze iPhone'y dzięki pamięciom Toshiby?

Będą pojemniejsze iPhone'y dzięki pamięciom Toshiby?

Będą pojemniejsze iPhone'y dzięki pamięciom Toshiby?
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
17.12.2009 13:05

Firma Toshiba ogłosiła, że udało się wyprodukować nowe moduły pamięci flash, o pojemności 64GB. Nowe moduły oferują aż 64 gigabajty pamięci, w zaledwie jednej kości. Ich masowa produkcja ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2010 roku. Okazuje się, że ilość pamięci w jaką wyposażony jest najwyższy model iPhone’a jest ograniczona konstrukcją telefonu Apple.

Powodem, dla którego iPhone na tą chwilę posiada tylko 32GB pamięci flash, w porównaniu do iPoda touch, który na pokładzie ma tej pamięci 64GB jest fakt, że konstrukcja iPhone’a pozwala na użycie tylko jednej kości pamięci NAND flash. We wnętrzu iPoda touch mieszczą się dwa takie moduły. Dodatkowe miejsce w telefonie Apple zajmowane jest przez podzespoły odpowiedzialne za komunikację.

Najnowszy produkt Toshibypozwoli zatem w przyszłym roku na produkcję iPhone’a oraz iPoda touch z podwójną ilością pamięci, w stosunku do modeli tegorocznych. iSuppli dokonało rozkładu iPhone’a na czynniki pierwsze, co potwierdziło, że dostawcą pamięci dla Apple jest właśnie Toshiba.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)