Bay: w Redmond knują przeciwko następcom DVD

Bay: w Redmond knują przeciwko następcom DVD

Bay: w Redmond knują przeciwko następcom DVD
Źródło zdjęć: © Microsoft
06.12.2007 09:00, aktualizacja: 06.12.2007 09:59

Michael Bay, znany reżyser ( m.in. "Transformers", "Bad Boys", "Pearl Harbor" ), stwierdził, że Microsoft dąży do... zniszczenia obu formatów wideo HD.

Michael Bay, znany reżyser ( m.in. "Transformers", "Bad Boys", "Pearl Harbor" ), stwierdził, że Microsoft dąży do... zniszczenia obu formatów wideo HD. Bay odpowiadając na pytanie, dlaczego film "Transformers" ukazał się tylko na HD DVD, powiedział: "Nie rozumiecie polityki korporacji. Microsoft chce, by oba formaty zostały zniszczone. Wtedy oni mogliby spowodować, że wszyscy kupowaliby filmy w Sieci. To brudny sekret, o którym nikt nie chce mówić".

Niedawno producenci "Transformers", studia Paramount oraz DreamWorks, zrezygnowały z wydawania filmów na Blu-ray i podpisało umowę na wyłączność z HD DVD. Wówczas pojawiła się plotka, że za porzucenie Blu-ray zapłacono 150 milionów USD.

Bay kontynuuje: _ "To dlatego Microsoft płaci po 100 milionów dolarów studiom filmowym za porzucanie lepszego Blu-ray na rzecz HD DVD. Chcą, by ciągle trwała wojna między formatami, bo chcą w międzyczasie udoskonalić technologie pobierania filmów. Z czasem przekonacie się, że mam rację" _.

Podobne zarzuty przeciwko Microsoftowi wygłaszał ponad miesiąc temu prezes 20th Century Fox, Mike Dunn. Jego studio popiera format Blu-ray, tymczasem Microsoft jest jednym z najważniejszych zwolenników HD DVD. Przedstawiciel Microsoftu odpowiedział wówczas, że zarzut jest zupełnie nietrafiony, gdyż Microsoft zatrudnia ponad 100 osób, które pracują nad HD DVD i chce, by format ten wygrał.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)