Bat na złodziei komórek

Bat na złodziei komórek
Źródło zdjęć: © WP.PL

28.12.2010 12:03, aktual.: 28.12.2010 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartphone'y stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników telefonów komórkowych. Oferują mnóstwo zaawansowanych funkcji, które pozwalają w pełni korzystać z dobrodziejstw internetu...

Smartphone'y stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników telefonów komórkowych. Oferują mnóstwo zaawansowanych funkcji, które pozwalają w pełni korzystać z dobrodziejstw internetu. Gromadzą przy tym nasze prywatne dane, chociażby takie jak wiadomości e-mail czy kontakty. Ich utrata, może nastąpić nie tylko w wyniku zgubienia lub kradzieży telefonu, ale również na skutek działania szkodliwego oprogramowania. Jak zatem temu zapobiec?

Wystarczy zainstalować aplikację lookout. Jej producent zapewnia, że ochroni nas ona przed wirusami, malware czy spyware. Ponadto w przypadku utraty telefonu pozwoli zdalnie wykonać kopię prywatnych danych, a następnie je skasować lub zablokować aparat. Dodatkowo w przypadku zgubienia/kradzieży aparatu będziemy w stanie szybko go zlokalizować, a nawet uruchomić alarmowy sygnał dźwiękowy, który umożliwi jego odszukanie.

Aplikacja jest darmowa, jednak aby korzystać z jej zaawansowanych funkcji trzeba będzie opłacać miesięczny abonament w wysokości niespełna 3 dolarów (niespełna 3. dolarów przy płatności za rok z góry). Lookout za darmo przeskanuje nasz telefon w poszukiwaniu wirusów, malware i spyware oraz pozwoli wykonać kopię zapasową kontaktów z możliwością ich późniejszego przywrócenia. Najciekawszą funkcją jest jednak możliwość pokazania dokładnej lokalizacji telefonu na mapie, co przyda się w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Dopiero po opłaceniu abonamentu aplikacja będzie chronić naszą prywatność. Pozwoli wykonać kopię bezpieczeństwa galerii zdjęć i historii rozmów, a następnie całość usunąć lub zablokować aparat. Ciekawostką jest moduł "doradcy", który podpowie, które aplikacje mają dostęp do prywatnych danych takich jak lokalizacja, wiadomości SMS itp. Ponadto jest on odpowiedzialny za skanowanie pobieranych i uruchamianych aplikacji.

Wszystkie przydatne funkcje dostępne są po zalogowaniu się poprzez przeglądarkę internetową. do panelu użytkownika na stronie domowej aplikacji mylookout.com. Tam również przechowywane są kopie bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Aplikacja lookout przeznaczona jest do instalacji na telefonach działających w oparciu o system Android, Windows Mobile i BlackBerry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)