Ballmer: Windows 7 to 450 zł oszczędności od peceta rocznie

Ballmer: Windows 7 to 450 zł oszczędności od peceta rocznie
Źródło zdjęć: © Windows

07.10.2009 16:00, aktual.: 08.10.2009 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Ballmer twierdzi, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zmienić środowisko pracy w swoich firmach na Windows 7, będą mogli dzięki temu zaoszczędzić nawet 450 złotych rocznie od każdego peceta z wspomnianym OS. CEO Microsoftu zapowiedział przy okazji nowe wydanie Windows Server 2008 i podał kilka informacji o Exchange Server 2010.

"Firmy dzięki przejściu na Windows 7 mogą uzyskać naprawdę wielkie oszczędności. Wszystko dzięki temu, że system zaoferuje znacznie łatwiejsze zarządzanie, uproszczone wykonywanie zadań i wydajniejszą ochronę" - przekonywał Steve Ballmer podczas dzisiejszego spotkania z przedsiębiorcami w Londynie. CEO Microsoftu zadeklarował też, że firma nie zamierza uprościć licencjonowania systemu Windows - co jest jednym z najważniejszych postulatów klientów biznesowych.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Ballmer powiedział podczas spotkania, że biznes potrzebuje "nowej wydajności", która możliwa jest tylko dzięki wprowadzeniu nowoczesnych, skutecznych i oszczędnych systemów IT. Wskazał przy tym, że przejście na Windows 7 w Wielkiej Brytanii zapowiedziały już takie firmy jak BAA, Aston Martin, BT, Camden Council czy Warwickshire County Council.

Jeden ze słuchaczy zapytał Ballmera czy Microsoft zmodernizuje wreszcie warunki licencjonowania Windows. Dodał, że aktualnie przepisy są bardzo skomplikowane i pełne niejasnych dopisków, które powodują, że łatwo się pogubić. Pytanie wywołało wielki entuzjazm wśród zgromadzonych.

Ballmer odpowiedział, że Microsoft poprawi kilka punktów w licencjonowaniu, jednak na pewno w najbliższym czasie nie przeprowadzi rewolucji całego modelu. Dodał, że zwykle gdy chce się szybko dokonać tak poważnych zmian, tracą wszyscy zainteresowani.

"Chcemy uproszczenia bez wzrostu cen. Ostatni raz kiedy zmienialiśmy modele licencjonowania, niestety wiązało się to z dużymi kosztami. W efekcie zmalało zadowolenie naszych klientów" - dodał Ballmer.

Nie obyło się także bez mniej oficjalnych wypowiedzi. "Mam nadzieję, że Windows 7 pojawi się na rynku nie powodując takich "wibracji" jak jego poprzednik" - żartował Ballmer odpowiadając na uwagi klientów o złym przyjęciu Windows Vista na rynku kilka lat temu.

Ballmer o Windows Server 2008 i Exchange Server 2010

W trakcie spotkania Ballmer zapowiedział, że Microsoft planuje niedługo wydać nową wersję Windows Server 2008. Środowisko to określił jako "znacznie bardziej opłacalne niż VMware". Dodał, że firma umożliwi łatwą migrację z poprzedniej wersji.
Ballmer powiedział, że nie wydaje mu się, aby klienci biznesowi zrezygnowali ze struktury wirtualizacyjnej oferowanej przez Vmware, ale raczej wybrali rozwiązania Windows jako nowe środowisko. "Nie porzucajcie i nie zamieniajcie VMware, ponieważ Windows Server da wam możliwość zarządzania tą infrastrukturą" - powiedział Ballmer.

Microsoft przy okazji podał kilka informacji na temat Exchange Server 2010. Ballmer powiedział, że wersja 2010 zaoferuje m.in. znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze rozwiązania z zakresu ochrony oraz archiwizowania danych, lepszą pojemność i dostępność oraz generalnie "bogate wrażenia dla użytkowników PC, telefonów i przeglądarek internetowych". Na konkrety przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (194)
Zobacz także