Ballmer: praca nad Vistą wciąż trwa

Ballmer: praca nad Vistą wciąż trwa

Ballmer: praca nad Vistą wciąż trwa
Źródło zdjęć: © IDG
18.04.2008 13:00, aktualizacja: 18.04.2008 13:52

"To bardzo ważny dla nas produkt. Wiele rzeczy zrobiliśmy w nim jak trzeba, ale wiele musimy się też wciąż nauczyć" - mówił o systemie Windows Vista Steve Ballmer, szef Microsoftu, podczas spotkania z specjalistami MVP ( Most Valuable Professionals ). Ballmer stwierdził, że prace nad Vistą tak naprawdę wciąż trwają.

Szef Microsoft odpowiedział w czasie swojego wystąpienia na dość często powtarzany zarzut, w myśl którego Vista jest zdecydowanie zbyt rozbudowanym systemem. _ "Vista jest większa niż XP i zostanie większa niż XP. Musimy się jednak upewnić, że nie będzie się dalej rozrastała" _ - mówił Ballmer.

Obraz
© (fot. IDG)

Następca Billa Gatesa opowiadał również o planach Microsoftu na najbliższe lata. _ "Dla Microsoftu nadchodzi czas wirtualizacji" _ - zadeklarował. _ "Musimy zdemokratyzować wirtualizację. W tej chwili z tej technologii korzysta najwyżej 5% serwerów na całym świecie - bo jest ona zbyt droga i zbyt trudna do wdrożenia. Chcemy rozwiązać oba te problemy" _ - mówił Ballmer

Szef koncernu z Redmond zapowiedział też znaczne rozwinięcie oferty Microsoftu w zakresie wyszukiwania informacji w Internecie - jego zdaniem w sektorze tym wciąż jest sporo miejsca na nowe pomysły i technologie. Ballmer zaapelował do uczestniczących w spotkaniu specjalistów MVP, by na jeden tydzień uczynili domyślną wyszukiwarką w swoich systemach Live Search, zaś po owym tygodniu przekazali Microsoftowi sugestie co do jej funkcjonowania.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)