Awaria Facebooka na terenie Polski. Co się dzieje?

Awaria Facebooka na terenie Polski. Co się dzieje?

Awaria Facebooka na terenie Polski. Co się dzieje?
Źródło zdjęć: © http://downdetector.com
29.12.2015 13:07, aktualizacja: 29.12.2015 14:47

Od kilku godzin można w Polsce obserwować problemy z dostępem do stron Facebooka. Jak się okazuje, nie są one ograniczone jedynie do naszego kraju i rozciągają się na dużą część Europy

Jak wynika z mapy, którą można znaleźć na stronie downdetector.com, dzisiejsza awaria objęła m.in. serwery obsługujące Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i w nieco mniejszym stopniu Włochy. Jak podaje witryna, badająca dostępność wielu sieciowych usług, problemy z serwisem społecznościowym trwają od wczorajszego popołudnia.

Problemy objawiają się m.in. niemożnością wczytania strony głównej portalu, która może z ich powodu wyglądać np. w ten sposób:

Obraz

Aktualnie Facebook nie informuje oficjalnie o problemach w dostępie czy awarii. Nie wiadomo więc, na ile poważny jest problem albo kiedy zostanie usunięty. Biorąc jednak pod uwagę, że problemy w różnym stopniu nasilenia pojawiają się od niemal doby, można przypuszczać, że nie jest to sytuacja standardowa.

W ostatnim czasie tego rodzaju sytuacje zdarzają się Facebookowi coraz częściej. Chociaż nie wiadomo na razie, co jest przyczyną aktualnej awarii, wcześniejsza - która miała miejsce w październiku tego roku - była efektem zmian, przeprowadzanych w kodzie strony.

- Każdy z niepowiązanych ze sobą problemów rozpoczął się jako zaplanowana modyfikacja serwisu, która skutkowała nieprzewidzianymi konsekwencjami dla naszych możliwości odpowiadania na zapytania do serwerów - mówił wtedy Pedro Canahuati, dyrektor Facebooka ds. inżynierii produkcji i niezawodności strony dziennikowi "Wall Street Journal". Jednocześnie zapewniał, że pracownikom portalu znane są przyczyny stojące za poszczególnymi problemami i zrobią oni wszystko, by nie powtórzyły się one w przyszłości.

Najwyraźniej nie wszystkie problemy udało się wyeliminować.

Zwróciliśmy się do przedstawicielstwa prasowego Facebooka z prośbą o komentarz. Uaktualnimy tę wiadomość, kiedy tylko otrzymamy odpowiedź.

_ Dominik Gąska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)