Autor wirusa dziękuje zespołowi Windows Defendera

Autor wirusa dziękuje zespołowi Windows Defendera

Autor wirusa dziękuje zespołowi Windows Defendera
16.01.2009 13:20

Wewnątrz kodu jednego z wariantów windowsowego trojana o nazwie Zlob autor ukrył wiadomość adresowaną do zespołu zajmującego się rozwojem oprogramowania antywirusowego Microsoft Windows Defender. Komunikat zawiera pochwały, pozytywnie oceniające pracę specjalistów.

Ukrytą informację w robaku autor zamieścił już w grudniu 200. roku. Przyznał się w niej do darzenia wieloletnią sympatią członków zespołu Windows Defendera. W komunikacie daje się też zauważyć sentencje "pozdrowienia z Rosji" i "Szczęśliwego Nowego Roku". Znajdziemy tam również wyrazy uznania dla szybkich reakcji Microsoftu na pojawiające się zagrożenia.

Autor sugeruje, że już od dłuższego czasu zajmuje się tworzeniem szkodliwego oprogramowania i twierdzi, że już kilka lat temu skonstruował malware wykorzystujący krytyczną lukę w systemie Windows. Podobno otrzymał od Microsoftu ofertę pracy (zresztą odrzuconą), która miałaby polegać na programowaniu niektórych funkcji zabezpieczających system Vista. Ostatni fragment wiadomości mówi o tym, że na krótko przerwał prace nad trojanem Zlob, jednak powodem tego nie były skuteczne reakcje Microsoftu na zagrożenia.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)