Autonomiczne drony-zabójcy. Chiny eksportują je na Bliski Wschód [WIDEO]

Autonomiczne drony-zabójcy. Chiny eksportują je na Bliski Wschód [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

11.11.2019 15:16, aktual.: 11.11.2019 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiny sprzedają autonomicznie działające zabójcze drony klientom z Bliskiego Wschodu – poinformował Mark Esper, Sekretarz Obrony USA. Według niego drony mogą działać prawie bez kontroli człowieka i są zdolne zabijać.

Jedną z firm sprzedających śmiercionośne drony jest firma Ziyan. Jej autonomiczny dron Blowfish A3 przypomina helikopter i jest wyposażony w karabin maszynowy. Jest on w stanie wykonywać samodzielnie złożone misje bojowe. Firma obecnie negocjuje sprzedaż drona rządom Pakistanu i Arabii Saudyjskiej.

Jak wygląda Blowfish A3 można zobaczyć na tym wideo:

Zaangażowany rząd Chin

Zabójcze drony eksportuje też sam chiński rząd. I robi to już w tej chwili.

- W chwili obecnej chiński rząd eksportuje swoje najbardziej zaawansowane wojskowe drony na Bliski Wschód i przygotowuje się do eksportu bezzałogowych dronów kolejnej generacji – powiedział portalowi "Defense One" Sekretarz Obrony USA Mark Esper.

Podczas gdy wiele krajów opowiada się za zakazaniem używania w pełni autonomicznych broni, to główni producenci sprzętu wojskowego, tacy jak USA czy Rosja starają się opracowywać własne zabójcze roboty. Jeśli informacje o działaniu chińskich firm są prawdziwe, to wygląda na to, że to Chiny wygrały ten wyścig.

Źródło: Futurism.com, DefenseOne.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)