Trwa ładowanie...
dqp21xg

Amerykanie straszą Iran. Użyli jednej z najgroźniejszych broni

Napięcie na linii USA-Iran wzrasta. Amerykanie dokładają do pieca, prezentując nagranie ze zrzucenia GBU-57/MOP za pomocą bombowca B-2 Spirit. Nie jest tak mocna jak MOAB, ale za to przeznaczona do niszczenia bunkrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
B-2 Spirit to najnowocześniejszy bombowiec w służbie USA
B-2 Spirit to najnowocześniejszy bombowiec w służbie USA (Youtube.com)
dqp21xg

Jedną z najpotężniejszych broni, wykorzystywanych przez bombowiec strategiczny B-2 Spirit to GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator). Ten amerykański samolot jest jedynym na świecie pojazdem zdolnym do jej wykorzystania. Może załadować nawet dwie takie bomby jednocześnie.

Bomby MOP są zaprojektowane tak, aby przebić się przez grunt i dopiero wtedy aktywuje detonator. To bardzo zabójczy sposób niszczenia podziemnych bunkrów. Takie możliwości zawdzięcza między innymi ogromnej masie. Waży aż 13600 kilogramów.

dqp21xg

To pierwszy raz w historii, kiedy USAF (amerykańskie lotnictwo) pokazało możliwości GBU-57 ma wideo. Podobno Pentagon nie ukrywa, że celowo zademonstrował wideo właśnie teraz, kiedy wzrasta napięcie pomiędzy USA i Iranem. Być może chcieli "postraszyć" także Chiny.

Zobacz też wideo: X-37B - tajny wahadłowiec Stanów Zjednoczonych

Tak naprawdę niewiele wiadomo o specyfikacji GBU-57. W każdym razie Amerykanie informują, że jest w stanie przebić nawet 70 metrów betonowego muru. Następnie detonuje 2,4 tony ładunku wybuchowego. Przerażająca broń.

dqp21xg

Zobacz też: Tak wygląda B-2 Spirit od środka. Amerykanie po raz pierwszy go pokazali

Źródło: The Drive

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów