Automatyczne żaluzje - kolejny element inteligentnego domu

Automatyczne żaluzje - kolejny element inteligentnego domu

Automatyczne żaluzje - kolejny element inteligentnego domu
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
14.02.2014 13:48

W kampanii crowdfundingowej na portalu Indiegogo zaprezentowano urządzenie, które jest kolejnym elementem układanki, tworzącej system inteligentnego domu. Tym razem internet rzeczy znalazł swoje zastosowanie żaluzjach okiennych.

System Jalousier opracowany został w Bułgarii i ma służyć do sterowania żaluzjami okiennymi z poziomu urządzeń mobilnych. Sterowanie może także odbywać się całkowicie automatycznie. W takim przypadku urządzenie będzie zbierało dane z aplikacji pogodowych i dostosowywało poziom zakrycia okien do obecnych warunków. System posiada własny termometr oraz czujnik świetlny. Zestaw może być zamontowany w już istniejących żaluzjach.

Jalousier ma współpracować z Wi-Fi i ZigBee, więc będzie mógł łączyć się z innymi domowymi urządzeniami inteligentnymi, np. może łączyć akcje z budzikiem. Urządzenie może również pozytywnie wpłynąć na oszczędność energii, odpowiednio regulując ilość wpadającego do mieszkania światła słonecznego.

Dedykowana aplikacja pozwoli na zarejestrowanie gestów dla różnych akcji, np. całkowite, lub częściowe przysłonięcie okna. Jeżeli kampania dojdzie do skutku, produkt będzie dostępny w październiku. Już teraz można zamówić go w przedsprzedaży za 8. dolarów.

Źródło: tabliczni.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)