Australijczyk poradził sobie z 4-metrowym krokodylem. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Australijczyk poradził sobie z 4‑metrowym krokodylem. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Mat Wright trzymający paszcze ogromne krokodyla.
Mat Wright trzymający paszcze ogromne krokodyla.
Źródło zdjęć: © Instagram.com
17.09.2020 13:03

Matt Wright, będący bohaterem serialu dokumentalnego "Outback Wrangler, spotkał 4-metrowego krokodyla podczas wyrębu drzew w północnej części Australii. To, co zrobił, zapiera dech w piersiach.

U większości ludzi widok zbliżającego się krokodyla z szeroko rozwartymi szczekami, wywołałby słuszną obawę o swoje życie. Ale nie u Outback Wranglera, czyli Matta Wrighta, bohatera serialu dokumentalnego National Geographic, w którym Matt zajmuje się właśnie relokacją tych zwierząt. 

"Najbardziej australijska rzecz"

Dlatego spotkanie z 4-metrowym krokodylem noszącym sugestywne imię – Łamacz Kości – nie było dla niego żadnym problemem. Tym bardziej że z tym konkretnym zwierzęciem "zna się" od lat. Jak stwierdził Wright, "Łamacz Kości jest krokodylem o złej samoocenie i wałęsa się tam, gdzie nie ma innych wielkich przedstawicieli swojego gatunku".

– Zostań, siadaj, siadaj – mężczyzna instruował zwierzę, kiedy te było oddalone od niego zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

Wright nie poprzestał na słowach – na instagramowym wideo można zobaczyć, jak własnoręcznie zanurza głowę gigantycznego gada w wodzie.

Film z tego niezwykłego spotkania został przez wielu użytkowników w komentarzach okrzyknięty "najbardziej australijską rzeczą, jaką widzieli".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)