Australia. Śledził trasy orła australijskiego. Był zaskoczony tym, co udało się odkryć [Wideo]

Australia. Śledził trasy orła australijskiego. Był zaskoczony tym, co udało się odkryć [Wideo]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA

12.12.2019 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doktorant James Pay śledził lot orła australijskiego z pomocą trackera GPS i był zafascynowany tym, co udało mu się odkryć. Jak się okazuje, ptaki te są znacznie sprytniejsze, niż przypuszczano. Niezwykłą trasę można obserwować na wideo.

James Pay, doktorant z Uniwersytetu Tasmańskiego od kilku miesięcy prowadzi obserwację orłów australijskich. W ostatnim badaniu zastosował metodę obserwacji zwierząt z pomocą nawigacji GPS. To co się udało odkryć bardzo zaskoczyło naukowca.

- Orzeł pokonał 249 km w latając zaledwie 8 godzin przez kilka ostatnich dni - napisał Pay na swoim Twiterze. - GPS przekazuje dane co 6 sekund pokazując jak ptak sunie po niebie wybierając trasę, która pozwoli mu zaoszczędzić jak najwięcej energii - dodaje. Film będący wynikiem badania możecie zobaczyć poniżej:

Orzeł australijski jest największym drapieżnym ptakiem w Australii i najliczniej występującym gatunkiem orłów. Rozpiętość skrzydeł ptaka sięga nawet 2,5 metrów, a jego masa jego ciała może wynosić do 5,5 kg. Ich pożywienie stanowią głównie króliki oraz owce, ale czasem wybierają się na grupowe polowanie - wtedy ich ofiarą mogą paść większe zwierzęta w tym kangury.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)