Auraton 2025 RTH - jak zarządzać temperaturą?
Alternatywą dla typowych regulatorów temperatury jest grupa bezprzewodowych urządze ń marki Auraton firmy Lars, działających w oparciu o system LMS.
_ System LMS (Logic Managing System) jest nowym standardem w komunikacji radiowej. Na jego podstawie stworzyliśmy specjalne moduły, które zostały wdrożone w naszych urządzeniach przeznaczonych do sterowania temperaturą _–. wyjaśnia Maciej Leonhard z firmy Lars. Producent zapewnia, że dzięki optymalizacji toru radiowego, wyposażenie w technologię LMS regulatorów oraz innych produktów odpowiedzialnych za utrzymywanie komfortu cieplnego, wszystkie urządzenia mogą pracować na jednej baterii litowej nawet przez 20 lat.
_ Bezprzewodowa komunikacja ma odbywać się bez zakłóceń, co wynika m.in. ze stabilnej częstotliwości (868 MHz), dużego zasięgu, silnego kodowania oraz szyfrowania danych _ - dodaje.
Zarządzanie temperaturą
Auraton 2025 RTH to jeden z systemów regulacji temperatury. Zestaw składa się z bezprzewodowego regulatora i odbiornika odpowiedzialnego za sterowanie pracą kotła grzewczego (lub klimatyzatora). _ - Regulator Auraton 2025 RTH pozwala na ręczne ustawienie temperatury oraz jej kontrolowanie w pomieszczeniu, w którym został zamocowany. Uzupełniając zestaw o dodatkowe urządzenia z grupy LMS, m.in. klamkę okienną (Auraton H-1) oraz termometr (Auraton T-2), możemy także inteligentnie zarządzać domową temperaturą, biorąc pod uwagę stan otwarcia okna czy poziom ciepła w innych pomieszczeniach _ –. tłumaczy Maciej Leonhard. Sterownik Auraton 2025 RTH posiada 10 programów, z czego 7 użytkownik może sam modyfikować. Dodatkowym wyposażony został w licznik czasu pracy kotła, histereze 0,4°C, czujnik światła, tryb urlopowy oraz podświetlany 3-kolorowy wyświetlacz LCD.
W praktyce urządzenia oparte na technologii LMS to specjalne nadajniki, które współpracują bezprzewodowo z modułem wykonawczym. Odbiornik ten, otrzymując informacje pochodzące od nadajników, podejmuje decyzje o realizowaniu określonych funkcji. _ - W przypadku systemu grzewczego będzie to np. włączenie lub wyłączenie kotła czy klimatyzatora, ale możliwości odbiorników, jak i samej technologii LMS są jednak znacznie szersze. Można ją bowiem także wykorzystać do energooszczędnego zarządzania systemem oświetleniowym, przeciwpożarowym, alarmowym czy antywłamaniowym, a także w urządzeniach służących do zliczania zużycia prądu, wody czy gazu _– podsumowuje Maciej Leonhard.