Audiofilskie słuchawki Ultimate Ears dostępne w Polsce

Audiofilskie słuchawki Ultimate Ears dostępne w Polsce

Audiofilskie słuchawki Ultimate Ears dostępne w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.11.2011 10:34, aktualizacja: 24.11.2011 10:50

Prestiżowe słuchawki Ultimate Ears są już dostępne polskim rynku. Produkty tej marki, która należy do firmy Logitech, są wykorzystywane przez największe sławy muzyczne, między innymi Pata Metheny, grupę Bon Jovi, Rolling Stones, Red Hot Chilli Peppers czy zespół U2, a także znanych aktorów, jak chociażby Tom Hanksa.

Poszczególne modele wyróżniają się solidnym wykonaniem, niebanalnym wzornictwem, dużą wytrzymałością i ponadprzeciętną izolacją od zewnętrznych dźwięków. Przez pierwsze lata produkcji, słuchawki tej marki były oferowane jedynie profesjonalnym muzykom. W 200. roku rozpoczęła się sprzedaż pierwszych modeli na otwartym rynku. Jednak zgodnie z zamysłem założyciela firmy Jerry’ego Harveya, nawet konsumenckie wersje słuchawek Ultimate Ears są projektowane w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom audiofilów.

Założyciel firmy to bardzo dobrze znana postać w świecie muzycznym. Zasłynął, jako znakomity inżynier dźwięku, który był przez wiele lat odpowiedzialny za tzw. odsłuchy sceniczne na koncertach grupy Van Halen. Ponieważ perkusista zespołu Alex Van Halen miał problem z prawidłowym słyszeniem dźwięków podczas hałaśliwych występów grupy, Harvey skonstruował dla niego specjalne słuchawki douszne. Brzmiały znakomicie, a co najważniejsze izolowały „drummera”. od niepotrzebnych hałasów, pozwalając mu koncentrować się na wybranych dźwiękach. Znakomite właściwości słuchawek zainteresowały pozostałych członków kapeli, a także innych muzyków. To zachęciło Harveya do rozpoczęcia działalności biznesowej pod szyldem Ultimate Ears, co nastąpiło w 1995 roku. W 2008 roku firma została przejęta przez Logitech i do dzisiaj kontynuuje audiofilskie tradycje marki.

Co ważne, słuchawki nie mają wygórowanych cen. Na ich zakup trzeba przeznaczyć od 70 do 250 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)