Atywirus ESET nagrodzony przez Virus Bulletin

Atywirus ESET nagrodzony przez Virus Bulletin

15.04.2009 14:46, aktual.: 15.04.2009 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich testach niezależnej organizacji badawczej Virus Bulletin sprawdzono rozwiązania antywirusowe weryfikując, które z nich zapewniają najskuteczniejszą ochronę użytkownikom jednego z najpopularniejszych obecnie systemów operacyjnych - Windows XP z Service Pack 3. Wśród zwycięzców znalazł się ESET NOD32 Antivirus, dotychczasowy rekordzista testów Virus Bulletin, który jako jedyny zdobył od 1998 roku aż 55 certyfikacji VB.

Kwietniowe testy Virus Bulletin po raz drugi przebiegały według nowej metodologii określonej jako Reactive and Proactive (RAP), w której większą uwagę niż poprzednio poświęca się aktualnie atakującym w sieci zagrożeniom „In-the-Wild”. W ostatnich testach firma ESET otrzymała kolejną już nagrodę Virus Bulletin, pozostając tym samym jedynym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony stacji roboczych i serwerów, który uzyskał w dotychczasowych testach Virus Bulletin 5. certyfikacje VB100 dla różnych platform systemowych. Równocześnie rozwiązania firmy ESET są jedynymi, które w testach Virus Bulletin osiągnęły wskaźnik skuteczności wykrywania zagrożeń sięgający ponad 96%. Dla porównania większość producentów rozwiązań antywirusowych może pochwalić się wykrywalnością na poziomie 50-75%.

Organizacja Virus Bulletin swoje pierwsze nagrody VB10. przyznała w 1998 roku. Od tamtego czasu Virus Bulletin regularnie testuje aplikacje ochronne na różnych platformach systemowych od Linuksa, przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Certyfikację VB100 otrzymują wyłącznie produkty, które wykryły podczas skanowania na żądanie wszystkie wirusy z kategorii rozprzestrzeniających się („In-the-wild”) oraz równocześnie nie wygenerowały żadnego fałszywego alarmu tzn. nie wskazały bezpiecznych plików jako złośliwe programy.

Lista zagrożeń „In-the-wild”. użyta w testach tworzona jest niezależnie od Virus Bulletin - powstaje dzięki wspólnej pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa z laboratoriów wielu producentów rozwiązań antywirusowych zrzeszonych w organizacji Wildlist. Lista obejmuje zagrożenia, które zostały wykryte przez producentów jako aktualnie rozprzestrzeniające się „na wolności” i stanowi podstawę testowania programów antywirusowych przez różne organizacje. Jeśli dane rozwiązanie wykrywa wirusy z listy oznacza to, że chroni ono przed najgroźniejszymi obecnie wirusami, robakami, końmi trojańskimi itp.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)