AT&T pozwoli na połączenia VoIP?

AT&T pozwoli na połączenia VoIP?
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

08.10.2009 10:32, aktual.: 08.10.2009 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański operator komórkowy AT&T potwierdził, że pozwoli na połączenia aplikacji VoIP, takich jak Skype i Vonage, poprzez swoją sieć 3G. Podobno usługa ma zostać uaktywniona już we wtorek. Do tej pory korzystanie z takich aplikacji mogło odbywać się wyłącznie poprzez sieć Wi-Fi. Jest to ciekawy krok usługodawcy, zważywszy na niedawne decyzje Apple związane z odrzuceniem aplikacji Google Voice.

Późnym latem firma wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że przygląda się świeżym spojrzeniem aplikacjom VoIP dla iPhone’a, które miałyby działać w sieci 3. operatora, w celu zapewnienia atrakcyjnych możliwości swoim klientom. W najnowszym oświadczeniu AT&T mówi, że dzisiejsza decyzja została podjęta po ocenie oczekiwań klientów i możliwości iPhone’a w porównaniu do innych urządzeń w ofercie operatora.

Przewodniczący Skype’a, Josh Silverman, powiedział: “Pochwalamy dzisiejszą decyzję AT&T w sprawie otwarcia sieci 3. dla internetowych aplikacji komunikacyjnych, takich jak Skype. Jest to właściwy krok dla AT&T, Apple, milionów użytkowników mobilnego Skype’a oraz samego Internetu”.

Rzecznik Skype przerzucił piłkę na stronę Apple, twierdząc, że firma czeka, aż Cupertino zmieni zasady zatwierdzania aplikacji w App Store, zanim będą mogli zaimplementować w swoim produkcjie obsługę połączeń 3G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)