AT&T jednak nie przejmie T-Mobile USA

AT&T jednak nie przejmie T‑Mobile USA

AT&T jednak nie przejmie T-Mobile USA
Źródło zdjęć: © zombieite / Flickr / CC
21.12.2011 14:17, aktualizacja: 21.12.2011 14:50

Sieć AT&T w końcu dała za wygraną i zrezygnowała z przejęcia T-Mobile USA za 39 mld dolarów. Plany przejęcia T-Mobile USA spotkały się z ostrą krytyką FCC i Departamentu Sprawiedliwości.

W marcu tego roku na przejęcie za 39 mld dolarów T-Mobile USA zgodził się Deutsche Telekom. Transakcja w ocenie FCC (Federal Communications Commission) i Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych miałaby niekorzystne skutki dla rynku telekomunikacyjnego, prowadząc do jego monopolizacji.

Dla AT&T sieć T-Mobile USA była smakowitym kąskiem przede wszystkim z racji posiadanych koncesji na pasma częstotliwości. Teraz nie dość, że AT&T nie dostanie nowych zakresów, to jeszcze będzie musiało zapłacić 4 mld dolarów T-Mobile USA z racji wycofania oferty.

Obie sieci zapowiedziały już wprowadzenie obustronnie korzystnych umów roamingowych, spekuluje się jednak, że umowy te pójdą o krok dalej. Mowa tu o utworzeniu spółki joint venture przez AT&T i Deutsche Telekom. Tą metodą AT&T miałaby dostęp do pożądanych przez nią częstotliwości, bez tak stanowczego sprzeciwu rządu.

Podobne rozwiązania funkcjonują już na rynku amerykańskim - Verizon Wireless, największa obecnie sieć w USA, to spółka joint venture pomiędzy Verizon i Vodafone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)