ASUS Transformer Pad - dobry do pracy i zabawy

ASUS Transformer Pad - dobry do pracy i zabawy

ASUS Transformer Pad - dobry do pracy i zabawy
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
04.06.2012 12:26, aktualizacja: 17.07.2012 12:29

ASUS Transformer Pad jest urządzeniem kompletnym, niemieszczącym się w dotąd zdefiniowanych wytycznych. Jest bowiem tabletem z bardzo jasnym ekranem dotykowym...

Żeby zakup jakiegokolwiek urządzenia miał sens, w pierwszej kolejności należy się zastanowić, do czego właściwie takie urządzenie będzie nam potrzebne. Może się okazać, iż w porywie emocji kupimy bardzo drogi notebook i będziemy wygodnie na nim pracować, jednak za jakiś czas okaże się, iż dźwiganie go na spotkania biznesowe to udręka. Wybór urządzenia musi być świadomy, a najlepiej zdecydować się na taki sprzęt, który może zapewnić zarówno wygodę w pracy, jak i mnóstwo dobrej rozrywki.

ASUS Transformer Pad jest urządzeniem kompletnym, niemieszczącym się w dotąd zdefiniowanych wytycznych. Jest bowiem tabletem z bardzo jasnym ekranem dotykowym, którego obsługa to sama przyjemność, a granie w gry to zupełnie nowy poziom interakcji z komputerem. Wystarczy jeden ruch dłonią i po chwili w rękach trzymamy netbook, gotowy do pracy z wygodną klawiaturą QWERTY i niezbędnym oprogramowaniem.

NVIDIA Tegra 3, platforma na której opiera się Transformer, to niezwykle wydajna jednostka z czterema rdzeniami w architekturze 4-PLUS-1. Układ ten zapewni nie tylko niezwykle płynne odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD, ale również możliwość odtwarzania najnowszych gier, także w stereoskopowych trzech wymiarach. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że nie musimy już kupować drogiego sprzętu, by cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie. Wystarczy nowy Transformer Pad TF300 z dwunastordzeniowym procesorem graficznym GeForce™, który zachwyci wyświetlaną oprawą graficzną i przykuje uwagę doskonałym dźwiękiem Sonic Master.

W sklepie z aplikacjami Google Play, jeszcze przed zakupem upragnionego tabletu, możesz przekonać się, jak wiele rozrywki może zaoferować nowe urządzenie firmy ASUS. Co więcej, specjalnie przygotowana strefa TegraZone™ oferuje mnóstwo aplikacji i gier, które są zoptymalizowane do współpracy właśnie z tabletem ASUS Transformer Pad.

Rozrywka to jednak nie wszystko. Transformer to także idealne narzędzie do pracy, które z powodzeniem zastąpi netbook, notebook, czy komputer stacjonarny. Dzięki systemowi operacyjnemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich, do dyspozycji mamy kilkadziesiąt tysięcy aplikacji ze sklepu Google Play, w tym mnóstwo programów przeznaczonych do pracy. Sam tablet, tuż po wyjęciu z pudełka, oferuje wszystko to, co jest niezbędne do pracy.

Mamy tu pakiet biurowy Polaris Office, który nie tylko pozwala na otwarcie popularnych formatów z oprogramowania biurowego Microsoft Office (w tym .doc, .ppt i .xls), ale także na ich edycję. Nie zaskoczy nas zatem konieczność wykonania multimedialnej prezentacji, poprawienia warunków umowy w edytorze tekstu, czy nawet zaawansowaną pracę z liczbami w arkuszu kalkulacyjnym. Całość dopełnia bezpieczna i pełnoprawna przeglądarka Google Chrome.

Dołączana stacja dokująca z klawiaturą QWERTY sprawia, że wykonywanie jakiejkolwiek pracy na Transformerze staje się niezwykle wygodne i przyjemne, a możliwość użytkowania tabletu wraz z klawiaturą przez aż 15 godzin dodatkowo dodaje komfortu, zwłaszcza w trakcie podróży – zarówno tej służbowej, jak i prywatnej.

Ty wybierasz, czy ASUS Transformer Pad posłuży do zabawy jako tablet, czy do pracy jako netbook.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)