ASUS O!Play HD2 - pierwszy na świecie odtwarzacz multimedialny z USB 3.0

ASUS O!Play HD2 - pierwszy na świecie odtwarzacz multimedialny z USB 3.0

ASUS O!Play HD2 - pierwszy na świecie odtwarzacz multimedialny z USB 3.0
Źródło zdjęć: © Asus
30.09.2010 16:06, aktualizacja: 30.09.2010 16:44

Wraz z modelem HD2, seria O!Play znacznie rozszerza swoją funkcjonalność multimedialną. To pierwsze urządzenie multimedialne na świecie, które obsługuje USB 3.0, zapewniając szybki transfer wysokiej jakości filmów i muzyki. Nowe urządzenie jest też kompatybilne z 3,5-calowymi dyskami twardymi, zapewnia obsługę NAS i łączność z iPhonem. Urządzenie jest też kompatybilne z DLNA, umożliwiając łatwy dostęp do rozrywki online

O!Play HD2 zwiększa ilość danych, jakie użytkownicy mogą przechowywać dzięki obsłudze 3,5-calowych dysków twardych. Odtwarzacz O!Play HD2 można wykorzystywać jako zewnętrzny dysk twardy.

Dodatkowo, O!Play HD2 można skonfigurować jako urządzenie NAS, aby zapewnić bezproblemową integrację sieciową. Posiada gotowe ustawienia dla iTunes, Samba i standardowych funkcji serwera FTP. Użytkownicy mogą szybko zarządzać wszystkimi swoimi plikami przy pomocy jednego urządzenia. HD2 może też służyć jako odtwarzacz muzyki, wyszukując na żądanie pliki muzyczne znajdujące się w pamięci.

Dedykowana aplikacja umożliwia używanie iPhone’a jako pilota do zdalnego sterowania O!Play HD2. Funkcja ta obsługuje większość ustawień odtwarzania i zarządzania plikami, dzięki czemu O!Play HD2 wspiera integrację różnych urządzeń.

O!Play HD2 umożliwia korzystanie w domu z rozrywki online. Daje dostęp do ponad 2. 000 stacji radiowych, serwisów Picasa i Flickr, prognozy pogody, notowań giełdy i innych.

DLNA (Digital Living Network Alliance) oferuje ustandaryzowany format do przenoszenia filmów, zdjęć i muzyki na różne urządzenia. O!Play HD2 jest w pełni kompatybilny z klientem DLNA, umożliwiając użytkownikom udostępnianie plików pomiędzy różnymi urządzeniami znajdującymi się w sieci. To znacznie ułatwia strumieniowanie plików multimedialnych w sieci domowej.

O!Play HD2 obsługuje najbardziej popularne formaty, takie jak MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb i nawigację DVD w formatach ISO i IFO. Obsługuje też dekodowanie Dolby TrueHD, w pełni wykorzystując możliwości płyt Blu-ray, zapewniając całkowicie bezstratną jakość dźwięku. O!Play HD2 umożliwia użytkownikom korzystanie z 7.1-kanałowego dźwięku.

Firma ASUS oferuje ciągły dostęp do aktualizacji oprogramowania i sterowników dla wszystkich odtwarzaczy O!Play. W miarę, jak pojawiają się nowe standardy, a istniejące zostają ulepszone, urządzenia O!Play zostają natychmiast do nich dostosowane.

Specyfikacja techniczna na następnej stronie Specyfikacja techniczna:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Asus)
Obraz
© (fot. Asus)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)